Favorit je sice zřejmý, ale kdo ví, začátky soutěží bývají hodně ošidné a překvapení se rodí snáze než obvykle.

„Jedna věc je to, že jsme favoritem na papíře a druhá, jak to bude vypadat na hřišti," nežije v klidu a v pohodě před prvním zápasem trenér favorizovaného Pacova Luděk Šlechta. Z tábora soupeře dostal jednoznačnou odpověď. Nový Rychnov chová k loňskému účastníkovi krajského přeboru respekt.
„Pacov není pro první kolo vůbec příjemný soupeř. Los byl k nám nemilosrdný, ale s tím nic nenaděláme. Nemůžeme si vybírat," nejásá kouč celku zpod Křemešníka Dušan Chalupa a dodává: „Můžeme jen získat. S tím, že přivezeme body, nikdo nepočítá. Pro nás bude důležité hlavně vysoko neprohrát, aby to hráče nedemotivovalo do dalších zápasů," přeje si.

Oba celky jedno spojuje. Výsledkově se jim dařilo jen v prvních fázích přípravy. Nový Rychnov generálku doslova zpackal, když před týdnem skončil na turnaji v Horní Cerekvi poslední. Pacov obsadil stejnou příčku na turnaji v Chýnově a přidal „trumf" v podobě vyřazení z krajského poháru na hřišti Ledče nad Sázavou. „Nejsou to dobré výsledky, ale je potřeba vidět fakt, že kromě domácího turnaje jsme ani jednou nebyli kompletní. Právě při Měděném poháru mužstvo naznačilo své možnosti," opáčil Luděk Šlechta. V klidu ale není, protože se může stát, že bude lepit sestavu i v bojích o body. Někteří hráči si léčí drobné šrámy, další měli v týdnu potíže zažívacího charakteru.

Zápas nabídne ještě jednu pikanterii. Pacov brankářskou otázku po odchodu Basíka vyřešil hostováním Faltýnka z Nového Rychnova. A v tomto směru by to mohlo na hřišti jiskřit, což ostatně přiznávají oba tábory.

„Znám ho, bude pod tlakem. Uvidíme, jak se s tím vyrovná. Bude se chtít proti nám vytáhnout, ale je mladý, může v přemíře snahy udělat chybu," tuší Chalupa a Šlechta si tohle nebezpečí uvědomuje: „Vím, že by na jeho straně mohla být přemíra motivace, která by nám nakonec mohla uškodit. Na tohle téma už jsem si s ním promluvil a chystám se na to ještě jednou," přiznal.

Kádry obou soků jinak přes léto moc změn nedoznaly. Faltýnek je jedinou posilou Pacova, Nový Rychnov získal na střídavé starty Bouze z Červené Řečice a z Košetic se mu vrátil brankář Holan.