Jeho frustraci se nelze divit. Pelhřimov o návrat do republikových soutěží stojí dlouhodobě. „Za ty roky, co jsem v Pelhřimově, se o postupu neustále bavíme. Kluci pro to udělali maximum, odvedli velké penzum práce. Mrzí mě to hlavně kvůli nim,“ svěřil se.

Pavel Regásek je přesvědčený, že se pro zajistění propustnosti soutěží udělalo málo. „Klidně se mohly sečíst výsledky posledních dvou podzimů. Nikdo by nemohl říct nic, mohlo se sestupovat i postupovat. Jenže to by tu musela být vůle a vše se mělo připravit ještě před začátkem sezony,“ zlobil se a dodal: „V tom, jak sezona nakonec dopadla, vidím i kus politiky. Bylo jasné, že kluby na koncích tabulek jednotlivých soutěží nebudou chtít pokračovat. Proč by se měly zbytečně vystavovat hrozbě sestupu,“ ptal se.

V tuto chvíli je jasné to nejzásadnější. Pokud bude Pelhřimov chtít zpátky do divize, bude muset hráči najít síly na třetí postupový pokus. Nebude to vůbec jednoduché. „Musí se síly najít. Je to náš cíl, odhodlaní jsme pořád. Věřím, že třetí pokus už nám vyjde,“ projevil v předstihu buldočí odhodlání kapitán týmu Daniel Poul.

Malér na třetí
Fotbalisté Pelhřimova musí litovat zrušené sezony hned třikrát. Nepřišli jen o možný postup do divize. O 1. B třídu usiloval Maraton, který se po fúzi pelhřimovských klubů stane béčkem nového subjektu. Aktuální druhý tým FK Pelhřimov hraje první rok čtvrtou třídu, v níž dominuje. I tady klub stál o postup.