Vzhledem k tomu, že klub dal před časem přednost budování nového týmu před výsledky a že chvost tabulky měl Pacov pronajatý od začátku až do konce, nelze hovořit o tom, že by ve městě básníka Sovy panovalo nějaké hluboké zklamání.

„Se sestupem jsme se smiřovali už v průběhu jara. Opravdu to není záležitost jednoho zápasu. O to je to pro nás přijatelnější," uvedl trenér Luděk Šlechta.

Marodka je dorazila

Při hledání příčin pádu o patro níže dlouho nepřemýšlí. „Omladili jsme tým a když se k tomu přidala velká marodka, tak jsme moc šancí na záchranu neměli. Bohužel jsme nezvládli pro nás klíčové domácí zápasy proti Žirovnici a Čáslavicím. Chtít něco dohnat teď na konci proti špičkovým týmům soutěže, jakými jsou Humpolec či Jemnicko, už bylo skoro nemožné," přiznal.

Pacov prakticky celou sezonu prohrával, což není na psychiku hráčů zrovna příznivý stav. Hra v nižší soutěži by tedy mohla mladým hráčům přinést větší chuť do fotbalu.

„Také to tak vnímám. Po této sezoně jsme psychicky unavení já i hráči. Hráli jsme soutěž, v níž nás soupeři nemilosrdně trestali za každou chybu. Z tohoto důvodu jsme byli pod obrovským tlakem. Potřebujeme hrát tam, kde nebudou naše chyby až tak vidět a od toho si slibuji, že hráči z hlediska výkonnosti porostou rychleji," domnívá se Šlechta.

Myšlenek na návrat mezi krajskou smetánku se nevzdává, ale postup zpět prý není na pořadu dne.  „Potřebujeme čas. Mladí hráči musejí vyzrát a nějakou dobu nám to potrvá. Bude záležet na tom, jak budou kluci ochotní pracovat o trénincích, ale počítám, že tak dva nebo tři roky. Tlak ze strany vedení na to ale není," přiznal klid k další práci trenér Pacova.