Teď mohou cítit satisfakci. Hráči Rovnosti jsou zpátky, v Poutník lize se zdrží jen rok. Triumf mají jistý už dvě kola před koncem.

„Už několikrát jsem řekl, že sestup Budíkova byl omyl. Výsledky v této sezoně jsme to potvrdili. Na jaře jsme neprohráli, proto si myslím, že o oprávněnosti postupu není třeba diskutovat," prohlásil Jaroslav Bláha, který byl na lavičce Budíkova při pádu a je na ní i v době postupu.

Rovnosti dalo definitivu derby Humpolecka proti Plačkovu. Souboj prvního s druhým ale proti všem očekáváním nebyl rovnocennou bitvou. Hosté během pěti minut prohrávali 2:0 a to rozdalo karty na zbytek zápasu. I konečný výsledek 5:1 vypadá jednoznačně. „Přiznám se, že jsem čekal, že to bude vyrovnanější boj. Rozhodla naše důslednost při zakončování," vysvětlil Bláha důvod rychlého matu.

Ten obstaral ostrostřelec Lukáš Kavka, který právě dvěma trefami v úvodu klání svou střeleckou bilanci vylepšil už na sedmatřicet gólů. Je jasné, že se jedná o klíčového hráče nového přeborníka a že pro Budíkov bude maximálně důležité, aby jeho dres oblékal i v příští sezoně. „Nikdy jsem nikomu nebránil jít do vyšší soutěže. Na druhou stranu s Lukášem jsem na toto téma mluvil a on už má v životě jiné priority než fotbal," uvedl kouč Rovnosti.

Ten si myslí, že se tým ve vyšší soutěži neztratí a bude v ní hrát důstojnou roli. „Pokud bude mužstvo ke všem zápasům přistupovat tak jako k utkání proti Plačkovu, pak se o něj nebojím. Jsem přesvědčen, že je v Budíkově dostatečná fotbalová kvalita a zároveň i výborná parta, což je neméně důležité," připomenul Bláha.