Rezerva Kamenice si poradila s lídrem tabulky

Pelhřimovsko - Deváté kolo fotbalové Poutník ligy přineslo prohru lídra tabulky. Horní Cerekev překvapivě padla v Kamenici nad Lipou. Černého Petra už předala Obrataň, které se povedlo odvéz všechny body ze Žirova. Na dno tabulky tak klesl rezervní tým Pacova.

6.10.2008

Ilustrační fotoFoto: Deník/Jaroslav Bílek

ŽIROV – OBRATAŇ 1:2

Utkání nabídlo podprůměrný fotbal, na čemž se podilely rovným dílem obě strany. Hosté se ujali vedení po půlhodině hry, když se prosadil Marek Vlach. Po změně stran se sice Žirov tlačil do koncovky, ale neprosadil se. Naopak v 84. minutě vítězství Obrataně zpečetil opět M. Vlach. Střeleckou smůlu Střepiny pak sice protrhl Kubíček, jenže to už znamenalo jen zmírnění výše porážky.

Góly: 89. Kubíček – 31. a 84. M. Vlach, Rozhodčí: Faltýnek. ŽK: 2:0. Diváci: 20. Poločas: 0:1. Žirov: Zrutský – Kudrna, J. Jonáš, Hotovec, Pozník, Dvořák (78. Gebarovský), Kubíček, Kratochvíl, Morava, Kubát (53. Šanda), Nebesař (69. T. Haruda). Obrataň: Kučera – Vilímek, Polanecký, Čekal, Melichar, Vrzal, Pešek (46. Puchner), Krejčí, Fical, Dvořák (80. Maršák), M. Vlach. (dol)

ŽIROVNICE B – PACOV B 5:1

Žirovničtí hráli sice dosti chaoticky oproti předchozím utkáním na domácí půdě, ale zaslouženě zvítězili. O výsledku utkání rozhodly tři branky Jana Musila. Pacovští podali špatný výkon, prosadili se jen z pokutového kopu.

Góly: 21., 24. a 51. J. Musil, 49. Poustecký, 89. Hryzák – 75. (PK) Přibyl. Rozhodčí: Chvála. ŽK: 2:2. Diváci: 40. Poločas: 2:0. Žirovnice B: Socha – Habermann, Dýnek, Rathovzský, Janů (69. Jurík), Metlička, Weith, Hryzák, O. Doležal, Poustecký (59. R. Časta), J. Musil (62. Třebický). Pacov B: Kalina – Dítě, Dvořáček, Maška, Pavelec, Váňa, Vesecký, P. Diviš (46. J. Diviš), Přibyl, Krejča, Jiřík. (hav)

Č. ŘEČICE – KOŠETICE 3:3

Lépe začali hosté, když hned v první minutě přes zeď překonal domácího gólmana Vejsada. Po přesné přihrávce Lhoty zvyšoval Vlk na 0:2 pro Košetice. Domácí stupňovali svůj tlak a zaslouženě do poločasu obrátili, když třetí branku vstřelil po faulu na Pavelku z penalty Jiří Dýnek. Poslední slovo měly Košetice, když po hrubce obrany nařídil rozhodčí další pokutový kop, který proměnil Vejsada a rozhodl o dělbě bodů.

Góly: 30. a 42. Vacek, 45. (PK) J. Dýnek – 1. a 72. (druhý z PK) Vejsada, 25. Vlk. Rozhodčí: Kopecký. ŽK: 1:1. Diváci: 80. Poločas: 2:2. Červená Řečice: Jaroš – Rychecký, Bečka, Stejskal (82. Hovorka), Vacek, J. Dýnek, P. Dýnek, Chvalkovský, Havelka, Obranec, Duchan. Košetice: Duffek – Strakay, Zajíček, Vejsada, Kadlec, Mazanec, T. Bejček, Suk, J. Bejček (46. Příhonský), Lhota, Vlk (60. Žáček). (ork)

BOŽEJOV – LUKAVEC 2:3

Lukavci jednoznačně patřila první část utkání, když se postupně prosadili Štěpánek, Růžička a Šoula. Božejov však zbraně nesložil a bojoval až do posledních minut. Výsledkem byly branky střídajících Smejkala a Urbánka, které však už jen kosmeticky upravily výši porážky.

Góly: 87. Smejkal, 90. Urbánek – 15. Štěpánek, 20. Růžička, 54. Šoula. Rozhodčí: Cvrček. ŽK: 1:3. ČK: 0:1 (67. Slabý). Diváci: 100. Poločas: 0:2. Božejov: Skoták – L. Tříska, Goldman, Maršák, Pelíšek, Jan Vacek st., Svoboda, Kumžák, Kopejtko (68. Smejkal), M. Tříska, Jan Vacek ml. (74. Urbánek). Lukavec: Vlach – Doležal, Hanzlík, Dražďák, Slabý, Šoula, Čáp, Picek, Franz, Růžička, Štěpánek. (tří)

MARATON – H. VES 1:0

Domácí doslova utrpěli vítězství, když fotbalovosti výjimečně moc nenabídli. Horní Ves přijela do Pelhřimova s urputným fotbalem, na který si domácí brzy navykli a začali ho hrát také. Utkání rozhodl v 39. minutě Bednařík.

Gól: 39. Bednařík. Rozhodčí: Jonáš. ŽK: 3:4. Diváci: 20. Poločas: 1:0. Maraton: Veselý – P. Heřmánek (46. Musil), Pavel Čára, M. Heřmánek, Vaněček, Bednařík (73. Novotný), Vacek (46. Petr Čára), Mareš, Nentvich, Leligdon, Horký. Horní Ves: Soukup – Fous, Hubáček, P. Nováček, Rataj, Březina (63. Straka), J. Nováček, Kušta, Glejtek, Prchal, Bělohlávek. (ne)

N. RYCHNOV – JIŘICE 3:2

Na začátku byli domácí lepší a šli po brance Mugrauera zaslouženě do vedení. Hosté se po poločase vzpamatovali, z penalty vyrovnal Večeřa a trestný kop Sadského znamenal dokonce vedení. Posledních deset minut ale domácím vyšlo na jedničku. Trefili se Mugrauer a T. Lostkot, takže body zůstaly pod Křemešníkem.

Góly: 37. a 81. Mugrauer, 84. T. Loskot – 59. (PK) Večeřa, 68. Sadský. Rozhodčí: Reich. ŽK: 1:2. ČK: 0:1 (82. Maršík). Diváci: 40. Poločas: 1:0. Nový Rychnov: Holan – Parkan, Chalupa (66. Březina), Švec, Martínek, Růžek, Kratochvíl (51. T. Loskot), Římal, O. Loskot, Mugrauer, Cirhan. Jiřice: Jůzl – Večeřa, Sadský, Příhoda, Mecera, Šimek, Hložek, Hájek, Jiřík, Tůma (46. Petřík), Maršík. (nš)

KAMENICE B – H. CEREKEV 2:1

Domácí podali velmi bojovný výkon a do vedení šli ve 33. minutě zásluhou M. Strašíka. To čtvrt hodiny před koncem navýšil Vávra, ale jelikož hostující Serbus vzápětí snížil, byl to boj až do posledních minut. Slovan už zisk všech bodů uhájil, přestože hosté měli v závěru šance ke skorování. Výsledek je bezpochyby největším převapením kola.

Góly: 33. M. Strašík, 76. Vávra – 79. Serbus. Rozhodčí: Holub. ŽK: 3:1. Diváci: 80. Poločas: 1:0. Kamenice: Kos - Šrámek, Podhradský, D. Schober, Dvořáček, Šoltys, Vávra (82. Filípek), Spěváček (78. Mach), Tesař, M. Strašík (72. Pechek), Chvála. Horní Cerekev: Faltýnek - Šetek, Staněk, Zelenka, Koten, Skopal, Serbus, Martínek, Kůta, Suchý, Plachý. (nov)

Zloděj odstranil dva visací zámky a nakonec křovinořez

Pelhřimov – Opuštěné zahrádkářské kolonie začínají lákat zloděje. Potvrzuje to případ z Pelhřimova, kde dosud nezjištěný pachatel v období mezi 5. a 19. říjnem odcizil z kůlny v zahradní kolonii křovinořez.

Zdravý životní styl byl týden mezinárodním tématem

Pelhřimov – Pelhřimovská organizace Hodina H se letos zapojila do mezinárodního projektu Happy Healthy Path čili Šťastná zdravá cesta. Skupinka šesti mladých lidí z Kraje Vysočina ve věku od 13 do 18 let se díky tomu spolu se svými vrstevníky ze Španělska, Lotyšska, Itálie a Slovenska věnovala zdravému životnímu stylu.

Ruská Toulavá kamera zachycuje krásy Vysočiny

Jihlavsko – Exteriéry a interiéry zámku v Telči, kaple svatého Jana Nepomuckého v Plandrech a klášter v Nové Říši. Nejen tato místa z Jihlavska budou lákat diváky u televizí v Rusku, aby se k nám příští rok v létě vydali na dovolenou. Během těchto dní totiž na Vysočině natáčí čtyřčlenný štáb významné ruské televize.

OBRAZEM: Stromky pro nové občánky z Pelhřimova už rostou

Pelhřimov - Během čtvrtečního odpoledne bylo na okraji Pelhřimova velmi živo. V lokalitě za vodojemem, konkrétně naproti rybníku Stráž, se totiž uskutečnil již šestnáctý ročník sázení stromků pro nové občánky.