Poslední kolo elitní soutěže Pelhřimovska podle očekávání přineslo radost střelcům. Padlo rovných 40 gólů. Přestřelka byla k vidění hlavně v Počátkách, kde domácí porazili Č. Řečici 8:2.

ÚSTRAŠÍN – ČEJOV 4:1
Domácí měli po celé utkání výraznou převahu, hosty od debaklu zachránil výborný brankář Vacata. I přesto nebylo o vítězi pochyb už o přestávce, hosté se trefili až v samém závěru, kdy se při centru ukopl Kratochvíl.

Góly: 5. Rod, 24. a 40. Gebarovský, 67. Křech – 87. Kratochvíl. Rozhodčí: Čepl. ŽK: 3:3. Diváci: 50. Poločas: 3:0. Ústrašín: Rohovec – Štěpáník, Rod, Gebarovský, Reinhart (60. Hruška), Nápravník, Kubiska, Mazanec (65. Seknička), Dedera, Pech, Hájek (8. Křech). Čejov: Vacata – Tománek, Cvrček, Svoboda, Pech, Moravec, Kulík, Boček, Novotný, O. Doležal (80. P. Doležal), Kratochvíl. ⋌(mar)

POČÁTKY – Č. ŘEČICE 8:2
Domácí začali rychlým gólem a herní pohodu si udrželi po celý zápas. Hosté toho hlavně v prvním poločase moc nepředvedli, nastřelená tyč byla jedinou nebezpečnou situací. Přestávku orámoval hned čtyřmi góly počátecký Doležal, což duel definitivně rozhodlo.

Góly: 2. Smejkal, 24. Kocourek, 32., 57., 62. a 64. Doležal (třetí PK), 68. Vlček, 78. Valeš – 71. Nenadál, 76. Vávra (PK). Rozhodčí: Kopecký. ŽK: 1:1. Diváci: 40. Poločas: 3:0. Počátky: T. Novotný – Švarc (68. Soukup), M. Pavlíček, Šatara, Doležal, F. Novotný, Marek, Vlček, Kocourek, Smejkal, Vojta (46. Valeš). Červená Řečice: Krejčí – Popovič, Kníže, Papež, Pavelka, Dýnek, Vávra, Chvalkovský, Nenadál, Obranec, Kubánek.⋌ (her)

ŽIROVNICE B – PLAČKOV 6:1
Domácí sebrali Plačkovu vítr z plachet hned v úvodu. Z prvních dvou akcí skórovali Pokorný a Musil, což Žirovnici dostalo do herní pohody. Hosté v průběhu zápasu nehráli vyloženě špatně, ale v přesnosti zakončení za Slavojem hodně zaostávali.

Góly: 1. a 56. Pokorný, 2., 20. a 59. Musil, 30. P. Doležal – 26. Zemek. Rozhodčí: Šenigl. ŽK: 1:1. Diváci: 40. Poločas: 4:1. Žirovnice B: Trepka – Popelka (46. Omasta), J. Kořínek, Kešner (54. Buchta), P. Doležal, M. Kořínek (67. Tomšů), Metlička, Rušil, Žižka (79. Hanzal), Pokorný (71. Severa), Musil. Plačkov: Milan Němec – Palán, Hájek, Tesař, Martin Němec, Kubů, Keller, Ehrlich, R. Štěpán, Z. Štěpán, Zemek. ⋌(bň)

OBRATAŇ – HOŘEPNÍK 7:1
Hosté přijeli jen v devíti, takže zápas měl jednoznačný průběh. Domácí v prvním poločase hráli dosti nepřesně, kazili přihrávky, proto spustili brankostroj až po přestávce.

Góly: 10. Buchar, 12. Melichar, 27. Čekal, 49. Flígr, 53. Tábora, 70. a 79. L. Vlach – 17. Filip. Rozhodčí: Holub. Bez karet. Diváci: 30. Poločas: 3:1. Obrataň: Kalina – P. Kudrnáč, Melichar, Čekal, Vesecký (10. Vysiblo), Pařil (Šimek), Buchar, D. Kudrnáč, L. Vlach, Tábora, Flígr. Hořepník: T. Dlouhý – Filip, T. Jelínek, M. Jelínek, Mezera, Severa, J. Jelínek, Šonka. ⋌(hv)

ŽIROV – BOŽEJOV 2:4
Zápas dvou rozdílných poločasů. V tom prvním domácí zaslouženě otočili skóre, ale po přestávce už měl herně navrch Božejov. Střelecky to vyjádřil v posledních dvaceti minutách, kdy se prosadil hned třikrát.

Góly: 21. Nebesař (PK), 36. Křivan – 5. a 81. Kubů, 73. Jaroslav Kumžák (PK), 79. Kopejtko. Rozhodčí: Chmel. Bez karet. Diváci: 20. Poločas: 2:1. Žirov: J. Jonáš – Bělík, Cvrček (53. Horký), Skala, Nebesař, Bratrů, L. Jonáš, Haruda, Morava, Křivan, Němec. Božejov: Hašek – Josef Kumžák (46. Menhard), Maršák, Smejkal, Kubů, Jan Vacek ml. (61. Jan Vacek st.), Svoboda (84. Matouš), Jaroslav Kumžák, Kopejtko, Kocián, Smítka (64. Pejcl). ⋌(dlž)

KAMENICE N. L. B – PACOV B 2:2
Domácí potřebovali v zápase vyhrát, aby vybojovali postupovou pozici. Dvakrát se zásluhou Filípka a J. Strašíka posunuli do vedení, ale Pacov našel pádnou odpověď. Deset minut před koncem vyrovnal umístěnou střelou z dálky Starka a tato trefa dala hostům jistotu druhé příčky.

Góly: 12. Filípek, 56. J. Strašík – 26. Jaroslav Přibyl, 80. Starka. Rozhodčí: Reich. ŽK: 3:5. ČK: 0:1 (68. P. Miskai). Diváci: 120. Poločas: 1:1. Kamenice nad Lipou B: L. Hadač – Klusáček, Pfaur, A. Schober, Novák, P. Macháček (83. J. Růžička), Speváček, David (55. J. Strašík), Kašparec (90. D. Schober), Filípek, Vávra (72. D. Růžička). Pacov B: Pistulka – Zíka, P. Miskai, Maršík, Gavrecký, Kerouš (80. Ježek), Z. Rybčák, Podolský, Jan Přibyl (72. Starka), Jaroslav Přibyl, Lukáš Rybčák (58. M. Miskai). ⋌(nov)