Po sérii sedmi utkání bez prohry mají už teď prakticky po existenčních starostech. „Jsem rád, že jsme to takhle zvládli, v tuto chvíli už jsme prakticky zachránění. Tým se rozehrál, kluci vytvořili skvělou partu, která táhne za jeden provaz a výsledkem je bodová šňůra," raduje se Leoš Mitas a dodal: „Někdy jsme měli i štěstí, ale to k tomu patří. V neposlední řadě nás v mnoha případech podržel brankář Dvořák, což platilo hlavně teď v zápase s Jemnickem."

Žirovnice naposledy prohrála 18. dubna doma s Humpolcem, následovaly remízy se Sapeli a Přibyslaví a jinak jen samé výhry. „Těší mě, že jsme si s celou situací dokázali dobře poradit jako tým. Celé jaro nemáme Petra Adamce, takže nám chybí střelec. O branky se ale podělili ostatní hráči," nemohl si nevšimnout trenér. Jeho svěřenci byli před zmíněnou sérií nejhůře střílejícím týmem celé soutěže, v posledních pěti zápasech mají ale průměr téměř tři góly.

Základní úkol v podobě udržení krajského přeboru je tak splněn, Slavoj si může pro další kola dávat další cíle. „Určitě nám není jedno, jestli skončíme osmí nebo dvanáctí. Pokusíme se co nejvíce naše umístění vylepšit. Situace si ale říká i o to, abychom dali příležitost hráčům, kteří hráli méně. Zejména těm mladým," naznačil Mitas možné změny v sestavě.