Moravské Budějovice šly do jara s jen dvaceti body, ale už jich dokázaly přidat čtyřiadvacet a v tabulce se posunuly na sedmou příčku. Dobrou formu týmu z jihu Vysočiny dokumentovalo i středeční vložené kolo, které přineslo výhru nad Přibyslaví v poměru 2:0.

Moravským Budějovicím se povedl vstup do jara, dobré výsledky je očividně dostaly do herní pohody. „Nečeká nás tedy nic lehkého, soupeř není pod žádným tlakem, může hrát uvolněně," tuší trenér Humpolce Ján Kubík, který si je vědom jednoho velkého nebezpečí: „Musíme si dát pozor na Šplíchala, to je hráč, který umí dávat góly."

Humpolečtí ve středu prohráli v Jemnici a do skládání reparátu nepůjdou ve zrovna optimální situaci. Dlouhodobě zranění jsou Maršík s Píchou, Kalivodu trápí stehno, Málek má potíže s kotníkem. Chybět bude z pracovních důvodů Nermut, takže Kubík bude nucený při skládání sestavy hodně improvizovat: „Budu muset sáhnout pro hráče do béčka. Není to ale pro mě neznámá situace, sestavu podobně lepím prakticky celé jaro," připomenul.