Je jasné, že radostí neskákal. „Už jsme zápas chtěli hrát, potřebovali jsme ho,“ přiznává. Na první mač tak dojde v sobotu, kdy přijede jihočeský Buk.

Pak bude konec? Podle původního rozpisu přípravy ano. „Jeden zápas je pro nás málo, proto se snažíme ještě na následující týden dojednat přátelák s Třeští. Zda to klapne, to v tuhle chvíli říci nemohu,“ informuje Martin Švec.

Ten zatím sčítá jen ztráty. Kvůli velkému pracovnímu vytížení skončil Filip Vilímek, na testech v Jindřichově Hradci se Adam Vaš. Jelikož si vede dobře, odchod ze Žirovnice je na spadnutí. „Vypadá to, že tam přestoupí. Pro nás to bude citelné oslabení, ale jedná se o klub ve vyšší soutěži, tak se mu nedivím. Je mladý, perspektivní. K nám se může vrátit vždycky,“ nezlobí se kouč.

Fotbalisté Chotěboře mají problém.
Bída o hráče v Chotěboři, trenér nemohl střídat

Vaš mu ale starosti udělal. Kromě nesporných fotbalových kvalit ho zdobí i velká univerzálnost. „Když jsme ještě hráli na tři obránce, nastupoval na stoperu. Protože je ale rychlý, využívali jsme ho na krajích. V obraně či záloze. Nahradit takového hráče bude obtížné,“ nedělá si iluze.

Náhradu klub hledá po dvou liniích. Do přípravy týmu se zapojili dorostenci Pavel Pacholík a Martin Veselý. Slavoj se ohlíží i po okolí. „Oslovili jsme několik hráčů, ale zatím jsme se s nikým nedohodli,“ netají Martin Švec.

Jeho tým v hlavním přípravném období čekají i zápasy na nejstarším turnaji v Čechách. Perleťového poháru se letos kromě Slavoje zúčastní také mužstva Pelhřimova a Humpolce. Hrát se bude v sobotu sedmnáctého července.