Bodově nejvýše je Maraton, ale ten se z boje o I. B třídu vyřadil sám. „Náš klub nebude akceptovat postup do vyšších soutěží," stojí v písemném prohlášení pelhřimovského klubu, které dal novinářům i okresnímu fotbalovému svazu minulý týden k dispozici jeho organizační pracovník Zdeněk Šereda.

Na postup tak mohou myslet béčka Pacova a Kamenice nad Lipou. Los soutěže tomu chtěl tak, že si to v posledním kole rozdají ve vzájemném souboji, výhodu domácího prostředí bude mít Pacov. Tomu vzhledem k bodovému náskoku stačí i remíza.

Čejov už má nepříjemnou jistotu

Sestupová matematika se řídí více okolnostmi. Za konstantu už lze v tuto chvíli považovat počet sestupujících z I. B třídy. Bez šance na záchranu jsou týmy Jiřic a Horní Cerekve. Vzhledem k tomu, že Poutník ligu letos hrálo jen třináct týmů, sestupovat bude jen poslední.
Nepříjemnou zprávou pro kluby v dolních patrech tabulky by byla redukce počtu účastníků Poutník ligy. Tuto možnost rozpis soutěží připouští. Hovoří se v něm, že v následující sezoně bude hrát Poutník ligu nejméně dvanáct účastníků. Ze svazu ale přišlo uklidňující stanovisko.
„Vůlí a snahou svazu je hrát II. třídu se čtrnácti účastníky. Proto by měl sestupovat jen poslední," uvedl sekretář okresního fotbalového svazu Milan Reich.

Situace ohledně sestupu je tak před posledním kolem jasná. Poslední Čejov se sice může ještě bodově dotáhnout na Božejov, ale nebude mu to nic platné. V případě bodové rovnosti by o pořadí na sestupových místech rozhodovaly vzájemné zápasy a ty hovoří ve prospěch momentálně předposledního týmu tabulky. Na podzim se hrálo 3:3, na jaře vyhrál Božejov 5:2. Čejov je tak jistým sestupujícím, poslední příčku už nemůže opustit ani teoreticky.