Naopak, po sestupu Pacova B a Budíkova jejich počet ještě vzrostl. Z hlediska kvality kádru má reálnou šanci zapojit se do bojů o postup minimálně polovina startovního pole.

V každém případě to budou oba exúčastníci I. B třídy. V Budíkově se plánem na návrat netají. „Chceme postoupit. Alespoň pro mě je to jediný možný cíl," prohlásil v rozhovoru pro Deník trenér Rovnosti Jaroslav Bláha. Věta je to celkem logická. Tým pod jeho vedením opustil I. B třídu navzdory tomu, že byl v této soutěži nejlepším mužstvem jara. Navíc kádr zůstal prakticky totožný, když skončil jen stoper Moravec, který odešel do Čejova.

Plačkov křísí Hájek

V Pacově jsou co do vyhlašování cílů opatrnější. „Určitě chceme, aby se béčko pohybovalo v popředí tabulky, ale jejím hlavním úkolem je být kvalitní rezervou pro první tým," řekl mnohoznačně předseda klubu Jaroslav Praveček, ale případné postupové ambice vyloženě nepopřel: „Uvidíme, jak to bude vypadat. V zimě můžeme naše cíle přehodnotit," dodal.

Velké možnosti loni naznačil Božejov, který se na chvíli na jaře dostal dokonce na samou špici tabulky. Počítat se s ním musí i v právě začínajícím ročníku. „Naším cílem je navázat na úspěšnou sezonu. Bude to ale těžké, protože se zranil Vít Svoboda, což je pro nás klíčový hráč," uvedl organizační pracovník Jaroslav Kumžák, který má v božejovské sestavě místo ve středu zálohy. Sokol čeká náročný vstup do soutěže v zápase proti Maratonu, neboť při problémech s registracemi hráčů nebude mít k dispozici ani Havlíka a Kubů.

V Božejově se o I. B třídě rozhodně nemluví. „Nevím, ale my bychom asi postoupit ani nechtěli. Na bétřídu bychom museli mužstvo posílit a to by zase nehráli hráči z Božejova, což by nebylo dobře," vysvětlil Kumžák.

Favority může prohnat i Plačkov. Ten těží ze spolupráce s nedalekým Humpolcem a získal už i osobnost na pozici trenéra. Mužstvo v letní přípravě převzal Jiří Hájek. „O cílech v tuto chvíli nemá smysl hovořit. Přešel jsem s úkolem konsolidovat kádr prvního mužstva a pokusit se jeho výkonnost pozvednout," vysvětlil zkušený kouč. Ten si s sebou z humpoleckého béčka přivedl syna Romana, dále  tým posílil obránce Ehrlich. Hra Plačkova měla pod vedením trenéra Hájka stát na krajským přeborem ostříleném Petru Svobodovi, ale obránce má problémy se zraněným kolenem.

I přes hodně nepovedené jaro patří do širšího okruhu favoritů Žirov, zkušenými fotbalisty se to hemží v pelhřimovském Maratonu. Hodně zajímavě doplnila kádr Obrataň. Té se z hostování v pelhřimovském béčku vrátil útočník L. Vlach a vzal s sebou i Hovorku. Levonohý záložník, který si v minulosti zahrál i divizi, se na místo svých fotbalových začátků vrací prakticky po dvou desítkách let. Do Pelhřimova totiž přestoupil ještě jako žáček.  Ve výčtu favoritů také nelze zapomenout na rezervu Žirovnice, která své kvality už řadu let potvrzuje.