Pozornost láká především Poutník liga. Ta by měla letos nabídnout zajímavější boj na špici tabulky, nepředpokládá se totiž, že se bude opakovat situace z předešlé sezony, kdy Nový Rychnov kraloval od začátku do konce.

Mezi předpokládané favority se určitě zařadí Horní Cerekev. Ta v podzimní části loňského ročníku I. B třídy dostala pořádnou facku, ale na jaře už byl zřetelný nárůst výkonnosti. Kádr sice opustil Jiří Zelenka, kterého si vybraly Košetice, ale i tak je v kabině Horní Cerekve na okresní přebor více než dostatečná kvalita. Umocnil ji návrat Jaroslava Serbuse z Červené Řečice.

Otázkou je výkonnost Počátek. Ty sestup z I. B třídy ranil více, v červnu to chvíli vypadalo, že nedají do kupy ani tým do Poutník ligy. Černý scénář se ale nenaplnil.

„Celkem se to začíná dávat do pořádku. Tým převzal jako hrající trenér Jiří Doležal, kádr se povedlo doplnit, kluci trénují. V přípravě jsme vyhráli dva zápasy proti slabším soupeřům,“ těší předsedu Petra Krále. Přesto si v Počátkách kladou spíše jen skromný cíl, kterým je lepší polovina tabulky.

Určitě výše by měl být pelhřimovský Maraton. Ten patří k elitě okresního přeboru už několik let a ulovil zajímavou posilu. Z exdivizního FK Pelhřimov přišel Jan Kmoch, který by se mohl stát motorem středu pole.

Nováčkem soutěže je Lukavec. I když se patrně nezařadí do absolutní špičky soutěže, mladý a dobře poskládaný tým by neměl hrát podřadnou roli. „Bratři Prchalové dávají přednost hokeji, takže nám na podzim budou chybět. Navíc máme nemocného dalšího hráče. Dva noví ale už do týmu přišli, další dva jsou v jednání,“ informoval organizační pracovník klubu Jiří Charvát a k cílům dodal: „S přípravou jsme začali poměrně brzy, takže jsme se snad nachystali dobře. Chceme se hlavně udržet. Máme mladý tým a byla škoda zase hned sestoupit.“

Ve III. třídě mohou kartami zamíchat celky Hořepníka, Žirova, Božejova, možná i Speřic B, ale nálepku největšího favorita má céčko Humpolce. „Jsem přesvědčený, že tým má patřičnou kvalitu. Nám, myslím tím vedení klubu, by se vyšší soutěž líbila. Vzhledem k tomu, že céčko je pro nás ale týmem navíc, sami hráči by si rozhodli, co bude dál,“ naznačil ambice prezident klubu Václav Duben, který rád v týmu uvidí další mladé hráče: „Zdraví čtyřicátníků není vždy optimální, takže dál budou pomáhat dorostenci. Jejich starty v céčku ale nesmí ohrozit plány trenéra v dorostenecké divizi,“ podotkl.

Deset účastníků má IV. třída a bezesporu atrakcí bude další tým z Jihlavska. Po Třešti C bude kvalitu soutěží na Pelhřimovsku testovat Rohozná. Jako první na její hřiště přijede jeden z možných favoritů Mnich.

Los prvních kol okresních soutěží

Poutník liga (12. a 13. srpna): Plačkov – Ústrašín (SO ve 14.00), Jiřice – Maraton Pelhřimov (SO v 16.30), Horní Cerekev – Počátky (SO v 16.30), Červená Řečice – Žirovnice B (NE v 15.00), Budíkov – Kamenice nad Lipou B (NE v 15.00), Čejov – Pacov B (NE v 16.30), Obrataň – Lukavec (NE v 16.30).

III. třída (19. a 20. srpna): Hořepník – Božejov, Speřice B – Humpolec C, Velká Chyška – Senožaty, Nový Rychnov B – Černovice B, Želiv – Žirov, Petrovice – Horní Ves.

IV. třída (19. a 20. srpna): Rohozná – Mnich, Košetice B – Hněvkovice, Plačkov B – Nová Cerekev, Častrov – Třešť C, Jiřice B – Vyskytná.