Za vítězství se bude udělovat až deset bodů, když ve značné míře bude záležet na počtu nastřílených gólů.
„Systém bodování jsme nevymysleli my, ale inspirovali jsme se v Anglii. Převzali jsme bodování z letního přípravného turnaje Emirates Cup. Líbila se nám myšlenka, která si klade za cíl, aby byl k vidění útočný, atraktivní fotbal," informoval za pořadatelský A.F.C. Humpolec Václav Duben, který je zároveň ředitelem turnaje.

O co tedy půjde? Tak jako v běžné fotbalové praxi vítěz zápasu získá tři body, za remízu se bude udělovat bod a za prohru žádný. K této porci se však budou připočítávat další body, které budou závislé na počtu vstřelených gólů. Za každý vstřelený bude bod, maximum je sedm. Pokud tedy utkání skončí výsledkem 7:5, získá vítěz do tabulky deset bodů, poražený pět.

Je jasné, že tento styl posuzování výsledků jednoznačně upřednostňuje útočné pojetí hry. Při „upocené" výhře 1:0 bude bodový efekt minimální.

Změna systému bodování přišla relativně pozdě, proto se nedá říci, že by nějak ovlivnila počet přihlášených týmů. Zájem o turnaj byl ale poměrně velký, zapojí se do něj dvanáct týmů – nejvíce za poslední roky.

„Pořadatelství turnaje jsme převzali v roce 2013. Tehdy Bernard Cup hrálo osm týmů a měli jsme poměrně dost potíží je sehnat. Loni už jich bylo deset a museli jsme i odmítat. Letos jsme se rozhodli udělat turnaj pro dvanáct účastníků a s naplněním tohoto počtu jsme neměli žádné potíže," uvedl Duben.

Hrát se bude ve třech čtyřčlenných skupinách, na základní část naváže play off. Postup do čtvrtfinále si zajistí nejlepší dva z každé skupiny, osmičku kandidátů na prvenství doplní dva celky ze třetích míst podle bodového zisku. Turnaj už zná svůj los, patronát při něm převzal člen ligového týmu Slavie Praha a reprezentant do 21 let Tomáš Souček. První zápas se uskuteční v sobotu 23. ledna, zda obhájí loňské prvenství Křivsoudov budeme známo po finálovém zápase 5. března.

Los turnaje

Základní skupiny – A: Tis, Veselý Žďár, Křivsoudov, Čejov, B: FK Humpolec B, Božejov, Budíkov, Horní Cerekev, C: Herálec (HB), Jiřice, Speřice B, Žirov.
Los prvního kola základních skupin: Speřice B – Žirov (SO 23. ledna v 10.00), Budíkov – Horní Cerekev (SO 23. ledna ve 12.00), Herálec – Jiřice (SO 23. ledna ve 14.00), Humpolec B – Božejov (SO 23. ledna v 16.00), Tis – Veselý Žďár (SO 30. ledna v 11.30), Křivsoudov – Čejov (NE 31. ledna ve 14.00).