„I kdybychom hráli čtrnáct dní, tak branku nedáme,“ krčil rameny po utkání trenér hostů Heřman Karsten.

HUMPOLEC – POLNÁ 0:0

Taktovku prvního poločasu vzali do svých rukou hosté z Polné. Ti si také vytvořili několik gólových příležitostí. Domácí hrozili jen sporadicky.

První přišla ve 13. minutě, kdy Kaplan perfektně vysunul Tlačbabu, ale před ním zasáhl Hes. Z následného rohu mohl hlavou otevřít skóre Tomas, ale míč nezamířil mezi tři tyče Křížovy branky.

O tři minuty později se snažil Holoubek přelobovat Skočdopoleho, ale mířil nad. O další minutu opět mohli udeřit Polenští. Odražený balon se dostal na kopačku Holasovi, který poslal přihrávku do ideální pozice Tlačbabovi, ale ten šancí trestuhodně pohrdl.

Ve 24. minutě poslal přesný centr na Kaplana Kovář. Jeho střelu nadzdvihl humpolecký zadák a Kříž se musel pořádně natahovat, aby tečovaný balon vytáhl na roh.

O dvě minuty později dvakrát nepřálo štěstí Holasovi. Ten nejprve nastřeli tyč a z následné dorážky humpoleckého brankáře.

Po půlhodině hry přišel náznak šance ze strany domácích, kdy se z druhé vlny přiřítil Chlád, jenže centrovaný balon mu při zpracování odskočil. Další obrovskou šanci měl Slavoj ve 37. minutě. Kaplan chtěl přehodit Kříže, toho však zastoupil na brankové čáře Černík.

Ke konci poločasu se začali osmělovat Humpolečtí. Paťha centroval do vápna, ale Štěpánovi chyběl půlkrok. Poté Holoubkovu ránu zblokoval Krčál. Domácí se dožadovali odpískání penalty za ruku polenského stopera, ale sudí zůstal ledově klidný.

Do šaten se tak šlo za bezbrankové remízy. Kdyby byl však stav 0:3, tak by se nikdo nemohl divit.

„Polná ukázala, že je zkušeným týmem, který ovšem také za chvíli bude potřebovat obměnu,“ uznal humpolecký kouč Josef Soural.
Po změně stran se Humpolec dostal do hry. Polná si sice otěže zápasu z rukou vzít nenechala, ale už tolik šancí neměla.

Za zmínku stojí snad jen nepovedený centr Adamce, který překvapil Kříže a ten byl rád, že ho vytáhl na roh. A střela Kováře, který z výborné střelecké pozice trefil pouze humpoleckého strážce svatyně.

Domácí hrozili především z rychlých protiútoků anebo ze standardních situací. Jenže vážnější šanci si nevytvořili. Poslední zajímavá situace se udála pět minut před koncem, kdy to vypadalo na penaltový zákrok na Kaplana. Benešova píšťalka však zůstala němá. Soupeři si tak body rozdělili.

„Bod je pro nás vítězstvím. Potýkáme se s problémy. Dokonce jsme i některé hráče poslali s béčkem,“ potvrdil Josef Soural, kterému došla trpělivost s některými jeho svěřenci.

To jeho kolega na lavičce Polné s bodem spokojen být nemůže.

„Bod je podle vývoje utkání málo. Ale co se zlepšilo, byla bojovnost a nasazení,“ těšilo polenského šéfa lavičky, který nechal sedět tři hráče základní sestavy z Okříšek.

Rozhodčí: Jiří Beneš. ŽK: 2:1. Diváci: 120. Humpolec: Kříž – Honzárek, Hes, Černík, Nermut – Paťha, Jeřábek, Kopic, Chlád (76. Kameš) – Holoubek, Štěpán (84. Staněk). Polná: Skočdopole – Kratochvíl, Krčál (84. Frolda), Pražák, Takács (73. Urbánek) – Adamec, Holas, Kaplan, Tomas (60. Matula) – Kovář, Tlačbaba. Nejlepší hráči: Kříž – Holas, Adamec.