To byly signály k tomu, že fotbalisté Košetic nebudou hrát ani po postupu do I. A třídy druhé housle. Že ale v premiéře Polné B nastřílí šest gólů, s tím počítal jen málokdo.

„Lepší start jsme si přát nemohli," mne si ruce zkušený trenér Sokola Jiří Cerhan a zároveň se klaní před tím, co jeho svěřenci předvedli: „Bylo to z naší strany velmi povedené utkání. Prakticky všichni hráči odvedli svůj nadstandard."

První poločas ještě k debaklu Polné nesměřoval. Hosté se dokonce ujali z penalty vedení. „Neřekl bych, že jsme v první půli hráli jinak, ale bylo to o koncovce. Nedokázali jsme proměnit šance. Po přestávce jsme to ale zlomili a povedlo se nám rychle rozhodnout," těšilo trenéra.

Pro fanoušky nováčka, který hrál historicky první zápas v I. A třídě, byl druhý poločas jako ze snu. Šlo se na něj za stavu 1:1, za tři minuty to bylo 3:1. Košetice postupně skóre vytáhly až na 5:1, navíc působily nesmírně sebevědomým, kompaktním dojmem. Vítězství 6:2 je naprosto zasloužené. Esem byl Pavel Papež, který skóroval hned čtyřikrát. „Odehrál výborný zápas, rychlostí na soupeře platil. Nechci ale chválit jen jednoho hráče, byl to dobrý týmový výkon," ví Cerhan.

Košetice po postupu kádr vhodně doplnily. Z končícího béčka Pelhřimova přišli Kordík, Skořepa a Brada.
„Všichni jsou pro nás posilami. Átřídu už hráli a navíc prošli kvalitní mládežnickou fotbalovou přípravou," cení si posil kouč.

Toho potěšili i diváci, kteří už tradičně vzali lavičky kolem hřiště útokem, volná místa na nich nebyla. „Je známá věc, že jsou v Košeticích výborní fanoušci. Už loni pro nás byli velkou oporou," ví Cerhan.