„Výsledek mě samozřejmě těší, porazili jsme jeden z týmů, který je adeptem na postup do I. ligy," uvedl trenér Jiří Fiala.
Bodový zisk se ale nerodil vůbec snadno. Jiskra začala špatně, prohrávala 0:3 a 2:5. Pak ale došlo ke střídání a obrana už s Lukášem Koumarem začala fungovat. „Ve chvíli, kdy se nedaří, je potřeba udělat nějakou větší změnu. Tým dostal nový impulz, zlepšil se a dokázal zápas otočit. Myslím si, že diváci viděli kvalitní a zajímavé utkání," nechal se slyšet Fiala.

Vývoj zápasu mu dal za pravdu. Humpolec silného soupeře přehrával a neustále umazával manko. V poločase už to bylo jen o dvě branky, šest a půl minuty před koncem Jiskra poprvé vedla. Drama vrcholilo v samém závěru. Hosté špatně vystřídali, Humpolec dostal možnost přesilovky a soupeře o branku nakonec udolal.

Jiskra se tak opět vrátila na čelo vyrovnané tabulky. Cíle ale nemění, trenér stále hovoří o umístění do pátého místa. „Naše cíle jsou pořád stejné. Teď nás čeká těžký zápas v Brně s Moravskou Slavií. To je další kandidát postupu, který disponuje kvalitním a hlavně velmi širokým kádrem. Pokusíme se tam odehrát vyrovnané utkání," dívá se Fiala jen na ty nejbližší mety.

HUMPOLEC – VESELÍ N. M. 12:11.
Branky Humpolce: Brož 5, Rafaj 3, Kovář, P. Čmok 2. Rozhodčí: Václavik. Poločas: 4:6. Humpolec: Barták, F. Čmok – Dolejš – Petřík, Koumar, Morava, Lesina, Herman – Kovář, Rafaj, P. Čmok, Brož, Brabec.

Ostatní výsledky 16. kola: Vítkovice – Albrechtičky 23:14, Stará Ves – Kokory 16:17, Svinov – Osek n. B. 20:18, Ostopovice – P. Újezd 28:20, Dobruška – Moravská Slavia Brno 18:20 (předehráno).