PELHŘIMOV B – G. JENÍKOV 6:1

Juniorka Pelhřimova si bez sebemenších problémů pohrála na domácí půdě s Golčovým Jeníkovem. Domácí už v poločase vedli o tři branky, a když se v druhé půli střelecky probudil Rumanovský, byl z toho debakl hostů.

Góly: 50., 56. a 70. Rumanovský, 8. a 43. Hovorka, 30. Talich – 55. Karel. Rozhodčí: Petr. ŽK: 2:3. ČK: 0:1 (88. L. Dvořák). Diváci: 30. Poločas: 3:0. Pelhřimov B: Dvořák – Hrnčíř (70. Kmoch), R. Hejda, Blažek, Zahradník (77. Podhrázský), Pavouk, Hovorka, Zabloudil, Talich, Rumanovský, Čmucha (57. Heřmánek). (jnš)

HUMPOLEC B – POHLED 1:1

První poločas moc pohledný fotbal nepřinesl. Hrálo se spíše ve středu hřiště, hosté drželi domácí na uzdě hlavně důrazem v osobních soubojích. Do vedení šli už v 8. minutě, kdy Arbelovskému pomohl ke gólu fatální chybou gólman P. Beránek. Po obrátce se Humpolec zlepšil a brzy se měnilo skore. Únik Nenadála sice A. Beránek ještě v gól neproměnil, ale dorážející Bláha už dostal míč do sítě. Zbytek zápasu se hrál pod taktovkou domácí juniorky, jenže ta nevyužila ani jednu ze svých šancí.

Góly: 53. Bláha - 8. Arbelovský. Rozhodčí: Drahotušská. ŽK: 0:1. Diváci: 100. Poločas: 0:1. Humpolec B: P. Beránek – Machyán, Alenka (30. Holoubek), Tesař, Svoboda, Skořepa, Bláha, Jirák, Nenadál, Štěpán, A. Beránek (78. Časar). (ibr)

BUDÍKOV – ČEJOV 4:2

V sousedském derby měl více ze hry Budíkov. V první půli převahu zúročil dvěma góly. Nejprve z penalty po průniku Kavky a na druhý nahrával Kavka Marouskovi. Čejov ohrozil branku domácích jen přímým kopem Guzika. Po změně stran převaha Budíkovu vydržela, ale domácí střelci nedokázali proměnit ani ty nejvyloženější šance. Třetí gól Rovnost vstřelila po přímém kopu Marouska, když míč do sítě putoval z hlavy Janáka. Čejov v závěru zdramatizoval vývoj utkání dvěma góly Guzika z přímých kopů. Budíkov však vítězství zpečetil samostatnou akcí T. Bláhy.

Góly: 22. (PK) M. Vodrážka, 34. Marousek, 73. Janák, 89. T. Bláha – 77. a 87. Guzik. Rozhodčí: Janko. ŽK: 3:2. Diváci: 120. Poločas: 2:0. Budíkov: M. Bláha – Vostřejž, T. Bláha, Zet, M. Vodrážka, Prokop (81. Janák), Wallisch, Zástěra (75. Bleha), Marousek, P. Žáček (70. F. Žáček), Kavka. Čejov: Koubek – Šlechta, Štěpán, Josef Svoboda, I. Moravec, Guzik, S. Svoboda, Jaroslav Svoboda, L. Svoboda, Ehrlich (46. Chlád), Příhoda. (mso)

ČERNOVICE – KOSTELEC 2:3

Ve vyrovnaném utkání dopomohl hostům k vítězství větší důraz v osobních soubojích a černý den domácího Ševčíka, který zazdil dvě vyložené brankové příležitosti. Po přestávce dostal z levé strany hosty do vedení Duben, nevinnou střelou srovnal Scheufler. Standardní situaci z hranice vápna excelentně proměnil Čírtek, vítězný gól po úniku zaznamenal střídající Kružík. Na domácí straně hrubou chybu brankáře Tomse potrestal Maštalíř. To však nic nezměnilo na druhé prohře Černovic v řadě na vlastním hřišti.

Góly: 52. Scheufler, 80. Maštalíř – 47. Duben, 60. Čírtek, 73. Kružík. Rozhodčí: Beseda. ŽK: 2:1. Diváci: 80. Poločas: 0:0. Černovice: Janák – Studený (72. Bíro), Bohuslavický, Pěnka, Paclík (46. Kubů), Maštalíř, Hlásek, Ševčík, Hadrava, Novák, Scheufler. (aln)

H. BOROVÁ – POČÁTKY 3:4

Začátek byl pro domácí tradiční. Do 10. minuty spálili dvě gólovky Němec a Klement, potom se po individuální akci přece jenom prosadil střelou k tyči Petr Veselý. Když po půlhodině hry zvýšil vedení na 2:0 Frühbauer, zdálo se, že domácí jsou na koni. Ti však ukolébáni vedením přestali bojovat a dovolili hostům do přestávky srovnat na 2:2. Po změně stran úroveň hry oboustranně poklesla, po rychle rozehraném přímém kopu zařídil D. Dedera hostům vedení na 3:2. Borová stačila ještě kontrovat v 50. minutě, kdy pohlednou akci zakončil úspěšnou hlavičkou Němec na 3:3. Čtvrt hodiny před koncem však počátecký kapitán Smrčka přesně naskočil na rohový kop a rozhodl, že tři body si odvezou hosté. V poslední minutě mohl ještě zachránit alespoň bod domácí Hošák, jeho střela však minula tyč.

Góly: 12. Petr Veselý, 36. Frühbauer, 50. Němec – 39. T. Dedera, 45. Kozelek (PK), 49. D. Dedera, 74. Smrčka. Rozhodčí: Holub. ŽK: 2:6. Diváci: 100. Poločas: 2:2. Počátky: Matula – Plášil, M. Burza ml., Háva, Smrčka, M. Burza st. (68. Šatara), Kopečný, Kozelek, D. Dedera (86. Novotný), Smejkal, T. Dedera. (ham)