Plačkov zmařil Budíkovu předčasné oslavy vítězstvím nad Žirovem. Boj o záchranu už se s největší pravděpodobností redukuje na dva týmy. Božejov udělal výhrou v Ústrašíně důležitý krok ke klidnému konci soutěže.

PLAČKOV – ŽIROV 2:0

Domácí rychle chopili vedení, když konci povedené akce byl Keller. I když se pak hrálo za převahy Plačkova, dlouho byl výsledek na vážkách, neboť střelcům v jeho dresu se nedařilo. Definitivně rozhodl až deset minut před koncem Zemek.

Góly: 2. Keller, 80. Zemek. Rozhodčí: Doskočil. ŽK: 1:0. Diváci: 50. Poločas: 1:0. Plačkov: Kořenář – M. Němec, Tesař, Palán, Mottl (46. Zemek), Kubů, Hájek, Keller, Kalivoda, Ehrlich (83. Slavík), Štěpán (84. Kotlík). Žirov: J. Jonáš – P. Marek, Cvrček, Suchý, Křivan, Bratrů (73. Doležal), L. Jonáš, T. Marek, Nebesař, Martínek, Horký.⋌ (jnd)

OBRATAŇ – ŽIROVNICE B 5:1

Domácí si po celý zápas udržovali herní převahu, kterou dokázali zužitkovat i střelecky. Sice už v 10. minutě prohrávali, ale do poločasu výsledek otočili a po změně stran ještě přidali dvě branky.

Góly: 23. Holub, 25. D. Kudrnáč, 37. a 55. Šimek (první PK), 75. Menšík – 10. Ondřej Doležal st. Rozhodčí: Tousek. ŽK: 0:1. Diváci: 75. Poločas: 3:1. Obrataň: Vilímek – Menšík, M. Kudrnáč, Kalina, Šimek, Buchar (46. Flígr), Hovorka, Melichar, Tábora, Vlach (24. D. Kudrnáč), Holub. Žirovnice B: V. Kolář – Jankovyi, P. Doležal, Ištok, Mach, Metlička, Váňa, Kořínek, Ondřej Doležal st., Jůn (46. O. Kolář), Omasta.⋌ (vej)

ÚSTRAŠÍN – BOŽEJOV 1:3

Hosté byli v záchranářském souboji lepší, po čtvrthodině hry je poslal do vedení Pakosta. Po přestávce rozhodly dva přímé kopy Kopejtka. I když pak Pech snížil, Božejov už taktickým výkonem výhru uhájil.

Góly: 67. Pech – 15. Pakosta, 55. a 64. Kopejtko. Rozhodčí: Šenigl. ŽK: 0:3. Diváci: 60. Poločas: 0:1. Ústrašín: R. Hájek – Gebarovský, Rod (46. O. Hájek), Machač, Dedera, Soják, Hruška, Jírů (45. Smrčina), Kubiska (84. Mazanec), Kubík, Pech. Božejov: Hartl – Smejkal, Maršík, Carva, Fučík, Vacek (89. Josef Kumžák), Kocián (89. Machač), Jaroslav Kumžák, Kopejtko (90. Menhard), Havlík, Pakosta (82. J. Kněžínek). ⋌(šng)

V. CHYŠKA – MARATON 0:6

V prvním poločase domácí sehráli s favoritem vcelku vyrovnanou partii, zlomila je však penalta, ze které Pavouk poslal Maraton do vedení. Pavouk se vzápětí trefil podruhé a po přestávce už se hrálo podle not hostů z Pelhřimova.

Góly: 39. a 42. Pavouk (první PK), 53. a 80. Prchal, 56. Máca, 58. Musil. Rozhodčí: Večeřa. ŽK: 2:0. Diváci: 30. Poločas: 0:2. Velká Chyška: Štamberk – Sojka, Rathouský, Krch (21. Zelenka), Bezemek (46. Drs), Mařinec, Havlíček, Berka, Zenáhlík, Bartoška, Pučálek. Maraton Pelhřimov: Veselý – Podhráský, Beneš, Kocián (46. Prchal), Vaněček, Musil, M. Vacek (46. T. Vacek), Máca, Bednařík, Pavouk, Kratochvíl. ⋌(sj)

Č. ŘEČICE – BUDÍKOV 1:6

V prvním poločase stálo při Tatranu štěstí, ale nerozhodný výsledek byl také důsledkem bojovnosti a dodržování taktických pokynů. Po přestávce začali domácí hrát otevřenější fotbal, už se tolik nevěnovali preciznímu bránění a zkušený soupeř z toho těžil.

Góly: 26. Nenadál – 21. a 77. L. Kavka, 53. Grant, 54. Smereka, 60. Prokop, 84. J. Kavka. Rozhodčí: Chmel. ŽK: 3:0. Diváci: 60. Poločas: 1:1. Č. Řečice: Krejčí – Popovič, Káva, Gaupmann, Staněk, Dýnek, Bouz (69. Hovorka), Chvalkovský, Nenadál, Obranec, Kubánek (84. Vávra). Budíkov: M. Bláha – Zour, T. Bláha, Žáček, Čekan (69. Bárta), J. Kavka, Prokop, Grant (80. Novák), Páša (46. Vostřejž), L. Kavka, Smereka. ⋌(šťs)

ČEJOV – POČÁTKY 1:4

Čejovští proti hostům nepodali špatný výkon, vyrovnaná hra však na bodový zisk nestačila. Počátky šly do rychlého vedení o dvě branky, domácí ještě vstřelili kontaktní gól, ale po změně stran se však už neprosadili a hosté dalšími dvěma trefami rozhodli.

Góly: 41. Z. Kratochvíl – 13. a 24. J. Smejkal, 66. a 90. Vlček. Rozhodčí: Faltýnek. ŽK: 1:1. Diváci: 50. Poločas: 1:2. Čejov: Novák – Semrád, R. Moravec, Beneš, L. Svoboda (85. Křípal), Nápravník, Doležal, T. Čeleda st. (66. L. Tománek), Neuber, T. Čeleda ml., Z. Kratochvíl. Počátky: Novotný – Neuber, Vojta, T. Pavlíček, M. Pavlíček, Kopečný, Blažek, Vlček, Švarc, Smejkal, Valeš. ⋌(dlž)

PACOV B – KAMENICE B 5:4

Chutné fotbalové menu si dopřáli diváci v Pacově. Utkání začalo krásnou trefou Gavreckého, který ze třiceti metrů vymetl šibenici. Poté se vedení přelévalo ze strany na stranu, ale po mírném poločasovém dusnu v kabině domácích zůstaly všechny body v Pacově. Strůjcem vítězství byl nejlepší hráč na hřišti Tomovič.

Góly: 3. Gavrecký, 56. vlastní, 71. Zamrzla, 75. Tomovič, 87. L. Rybčák – 28. a 31. J. Růžička, 50. V. Kupka, 72. Zdeněk. Rozhodčí: Machač. ŽK: 2:1. Diváci: 80. Poločas: 1:2. Pacov B: Pistulka – Dvořák, Zíka, Pavelec, Tomovič, L. Rybčák, J. Kuran (46. J. Zamrzla), Gavrecký, Kerouš (66. Krátoška), J. Vlach (71. Michálek), J. Štarman. Kamenice B: Krejčů – Klusáček, Pfau, A. Schober, Hadrava, T. Kupka, V. Kupka, Spěváček, Macháček (46. D. Růžička), Zdeněk, J. Růžička (68. D. Schober). ⋌(kzd)