Sokol, který byl ještě před Velikonocemi poslední, se zásluhou tříbodového zisku posunul na jedenáctou příčku. Za udržením směřuje také rezerva Žirovnice, která rozstřílela na jaře tápající Červenou Řečici.

V. CHYŠKA – PLAČKOV 0:3

Velká Chyška udělala chybu v obraně hned v úvodu zápasu a gólem ji potrestal Kalivoda. Plačkov byl ale na soupeře milosrdný, v prvním poločase zahodil hned dvě penalty. Po přestávce začali domácím docházet síly, takže o obratu si mohli nechat jen zdát. Hosté stálou převahu vyjádřili dalšími dvěma góly.

Góly: 4. a 57. Kalivoda, 84. Kubů. Rozhodčí: Šenigl. Bez karet. Diváci: 30. Poločas: 0:1. V. Chyška: Štamberk – Sojka, Rathouský, Mládek (85. Berka), Žilka, Mařinec, Havlíček (80. Bartoška), Pošusta (82. Zelenka), Holejšovský, Ďásek (46. Drs), Pučálek. Plačkov: Kořenář – Němec, Tesař, Mottl, Kubů, Hájek (82. Slavík), Palán, Štěpán, Kalivoda, Zemek, Ehrlich. ⋌(sj)

MARATON – POČÁTKY 1:3

V prvním poločase hosté ukázali skvělou produktivitu, dvě chyby Maratonu potrestali dvěma góly. Domácí pak snížili, ale i když měli po přestávce navrch, bylo to z jejich strany všechno. V závěru dovršil hattrick Smejkal a zpečetil bodový zisk hostů.

Góly: 42. Pavouk – 12., 21. a 82. Smejkal. Rozhodčí: Večeřa. ŽK: 1:2. Diváci: 30. Poločas: 1:2. Maraton: Vaverka – Podhráský, Beneš, Kocián, Vaněček (46. L. Vacek), K, Musil (60. Prchal), M. Vaněk, Máca, Kratochvíl, T. Vaněk (60. T. Vacek), Pavouk. Počátky: Novotný – Neuber, Marek (46. Švarc), Pavlíček, Tesař (88. Háva), Měkuta, Blažek (88. Bouzek), Brýna (64. Vojta), Vlček, Smejkal, Valeš. ⋌(ne)

OBRATAŇ – ÚSTRAŠÍN 2:2

Za špatného počasí se hrál jen průměrný fotbal. Po vyrovnaném prvním poločase měli domácí převahu, ale vítězný gól vstřelit nedokázali. Předtím Ústrašín vyrovnal z diskutabilní penalty.

Góly: 43. D. Kudrnáč, 60. Buchar – 45. Kubík, 67. Rozman (PK). Rozhodčí: Faltýnek. ŽK: 1:0. Diváci: 50. Poločas: 1:1. Obrataň: Vilímek – Menšík, Flígr (47. M. Kudrnáč), Kalina, Čekal, Buchar, Hovorka, D. Kudrnáč (86. Lhotský), Tábora, Vlach, Holub. Ústrašín: Hájek – Gebarovský, Rod, Machač, Nápravník, Hruška (46. Soják), Mazanec (87. Kubiska), Rozman, Štěpáník, Kubík, Pech (90. Smrčina). ⋌(vej)

BOŽEJOV – ČEJOV 0:1

Ve vyrovnaném prvním poločase se hrálo hlavně mezi vápny, výjimkou byla jen gólová akce. Hložek dostal pěknou kolmou přihrávku za obranu a střelou na zadní tyč překonal Háka. Po přestávce Božejov usiloval o vyrovnání, ale herně se trápil. Hosté mohli definitivně rozhodnout v 82. minutě, jenže Moravec nabídnutou penaltu neproměnil.

Gól: 28. Hložek. Rozhodčí: M. Machač. ŽK: 1:0. Diváci: 60. Poločas: 0:1. Božejov: Hák – Smejkal, Maršák, Josef Kumžák (59. Vacek), Carva, Fučík, Kubů, Jaroslav Kumžák, Kopejtko, Kocián (74. Kněžínek), Pakosta. Čejov: Novák – Semrád, Moravec, Beneš, L. Svoboda, Doležal, L. Kratochvíl, Nápravník, Neuber (54. Jaroslav Svoboda), Hložek (58. Čeleda), Z. Kratochvíl (86. Mráček). ⋌(kmž)

ŽIROV – PACOV B 0:6

Pacov vyhrál naprosto zaslouženě, po celé utkání byl lepším týmem. Za vítězstvím nakročil už v úvodní čtvrthodině, kdy se dostal do dvoubrankového vedení. Po přestávce se Žirov dlouho držel, dvakrát dokonce jeho střelci postupovali osamoceni na Pistulku, ale výborného brankáře hostů překonat nedokázali. V závěru Pacov třemi góly dodal výsledku jednoznačnou podobu.

Góly: 12. Jan Přibyl, 14. Z. Rybčák, 23. L. Rybčák, 77. Zíka, 81. Miskai, 87. Jaroslav Přibyl. Rozhodčí: Chmel. ŽK: 0:1. Diváci: 40. Poločas: 0:3. Žirov: J. Jonáš – Bělík (36. T. Marek), Cvrček, Hotovec, Nebesař, Bratrů, L. Jonáš, Křivan, P. Marek, Hamalčík, Šanda. Pacov B: Pistulka – Z. Rybčák (60. Štarman), Dvořák, Starka (46. Pavelec), Miskai, L. Rybčák, Kuran, Jan Přibyl (46. Zíka), Kerouš, Vlach, Jaroslav Přibyl.⋌ (dol)

BUDÍKOV – KAMENICE B 6:1

Domácí začali dobře, centr Kavky dorazil do sítě Smereka. To lídra tabulky ještě více povzbudilo, výsledkem byly trefy T. Bláhy a Smereky. Po přestávce se prosadil střelou z vápna Tesař, ale zápas se nezdramatizoval. Budíkov přidal na tempu a výsledkem byl hattrick L. Kavky.

Góly: 4. a 33. Smereka, 22. T. Bláha, 58., 75. a 77. L. Kavka – 49. Tesař. Rozhodčí: Tousek. ŽK: 3:2. Diváci: 80. Poločas: 3:0. Budíkov: M. Bláha – Čekan, Zet (75. Bárta), Žáček, T. Bláha, Zour, Prokop, Grant (83. Novák), Páša, L. Kavka, Smereka. Kamenice n. L.B: Šebesta – V. Kupka, Pfaur (65. Klusáček), Šuranský, Spěváček (58. Tuček), Macháček, Pelc, T. Kupka, Zdeněk, Filípek, J. Růžička (75. D. Růžička). ⋌(mso)

ŽIROVNICE B – Č. ŘEČICE 8:0

Hosté přijeli do Žirovnice bez gólmana a musel tedy chytat hráč z pole Nohejl. Domácí si na Červené Řečici smsli a bez větších problémů ji porazili rozdílem několika tříd.

Góly: 11. a 13. O. Doležal ml., 47. Rušil, 59. M. Kořínek, 67. O. Doležal st., 74. Mach (PK), 82. Weith, 88. Cajz. Rozhodčí: Kolář. ŽK: 1:2. Diváci: 80. Poločas: 2:0. Žirovnice B: Kolář – Jankovyi, Musil, Mach, Ištok (60. P. Doležal), Popelka (66. Cajz), Rušil, O. Doležal st., Hadrava, Kořínek, O. Doležal ml. (46. Weith). Č. Řečice: Nohejl – Bouz, Dýnek, Káva, Chvalkovský, Paťha, Košťál, Obranec, Popovič, Nenadál, Plášil.⋌ (bň)