Přitom koronavirová epidemie v tom nehraje tu nejzásadnější roli. Spíše jde o její dopady. Pořádání turnaje v loňském roce zabránil našlapaný kalendář ligových týmů a podobnému problému čelí žirovničtí pořadatelé i letos. „Liga skončí pozdě, pak bude mistrovství Evropy. Letní pauza bude hodně krátká,“ vysvětlil organizační pracovník Slavoje Pavel Havelka a dodal pochopitelné: „Jestli turnaj letos uspořádáme, to by bylo v tuto chvíli spíše tipování. Pokud ano, bude to ale hodně obtížné.“

Přitom únor byl v minulosti pro pořádání tradiční akce zásadním měsícem. Právě v tuto dobu startovala jednání s ligovými kluby o účasti na turnaji. Pořadatelé přiznávají, že v tuto chvíli ještě nikoho neoslovili. „My se v první řadě musíme dohodnout mezi sebou, zda do toho půjdeme. Jelikož je ale zákaz scházení se, výbor oddílu se nepotkává,“ uvedl Pavel Havelka.

Pokud se Perleťový pohár na začátku léta opět neuskuteční, bude to škoda hned z několika důvodů. Žirovnický fotbalový areál prošel v posledním roce výraznou modernizací. Vedle hlavní plochy dostali fotbalisté k dispozici tréninkové hřiště s hybridním povrchem. Pochopitelně zavazuje i historie klání. Poprvé se v městečku perleti hrálo v roce 1933.