Penalt bylo mraky, nekopali ji jen v Častrově

Pelhřimovsko – Jarní část v nejnižší okresní soutěži fotbalistů začala prověrkou kvalit v jedné dovednostní disciplíně.

14.4.2015

Fotbalý míč. Ilustrační fotoFoto: Deník / Milan Kilián

Ve čtyřech z pěti zápasů se kopala penalta. Událostí třináctého kola je ale hlavně výhra Žirova B v duelu s Jiřicemi. Střepina se ale poslední příčky nezbavila.

H. VES – PLAČKOV B 9:0
Výsledek odpovídá dění na trávníku. Domácí předváděli pohlednou kombinační hru a zaslouženě vyhráli, jistotu bodového zisku už měli v poločase.

Góly: 8. a 35. Průcha, 14. Fous, 28. Zadák (PK), 43. Bělohlávek, 52. D. Brada, 64. M. Brada, 68. Fanta, 69. Černý. Rozhodčí: Přibyl. ŽK: 1:2. Diváci: 40. Poločas: 5:0. ⋌(hčs)

HNĚVKOVICE – OBRATAŇ B 5:1
Střelec Pikl, který do 23. minuty vstřelil hattrick, přinesl klid na kopačky domácího týmu. Hněvkovice měly po většinu utkání navrch, hosté korigovali až za stavu 4:0.

Góly: 7., 12. a 23. Pikl, 42. David, 65. Brázda – 53. L. Vlach (PK). Rozhodčí: Šatara. ŽK: 2:1. Diváci: 30. Poločas: 4:0.⋌ (el)

KOŠETICE B – N. CEREKEV 3:2
Vcelku vyrovnané utkání rozhodl trestným kopem T. Bejček v 70. minutě, od té doby domácí drželi výsledek. Hrálo se především uprostřed hřiště.

Góly: 6. a 50. Šáda, 70. T. Bejček – 34. Vaněček (PK), 47. Knězů. Rozhodčí: Večeřa. ŽK: 1:2. ČK: 0:1. Diváci: 50. Poločas: 1:1. ⋌(vjs)

ČASTROV – TŘEŠŤ C 1:6
Po vyrovnané první půli, hosté potvrdili roli favorita a nakonec si odvezli jednoznačné vítězství. Střelci se činili hlavně v první desetiminutovce po přestávce, kdy se skóre z 0:0 posunulo na 1:3.

Góly: 50. J. Houška – 41. a 48. Kubů, 55. a 65. Sedláček, 70. Novák, 85. Vašek. Rozhodčí: Chvála. ŽK: 2:2. Diváci: 35. Poločas: 0:1.⋌ (čs)

ŽIROV B – JIŘICE B 5:1
Domácí byli po celý zápas lepší a tomu také odpovídá jednoznačný výsledek.

Góly: 10. a 53. Kubát, 27. a 30. Šanda, 76. Hotovec (PK) – 37. Langr. Rozhodčí: Mráček. Bez karet. Diváci: 20. Poločas: 3:1. ⋌(nch)

14.4.2015 VSTUP DO DISKUSE

3

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Hlasování začalo, otevřelo se 1 137 volebních místností

Zloděj odstranil dva visací zámky a nakonec křovinořez

Pelhřimov – Opuštěné zahrádkářské kolonie začínají lákat zloděje. Potvrzuje to případ z Pelhřimova, kde dosud nezjištěný pachatel v období mezi 5. a 19. říjnem odcizil z kůlny v zahradní kolonii křovinořez.

Zdravý životní styl byl týden mezinárodním tématem

Pelhřimov – Pelhřimovská organizace Hodina H se letos zapojila do mezinárodního projektu Happy Healthy Path čili Šťastná zdravá cesta. Skupinka šesti mladých lidí z Kraje Vysočina ve věku od 13 do 18 let se díky tomu spolu se svými vrstevníky ze Španělska, Lotyšska, Itálie a Slovenska věnovala zdravému životnímu stylu.

Ruská Toulavá kamera zachycuje krásy Vysočiny

Jihlavsko – Exteriéry a interiéry zámku v Telči, kaple svatého Jana Nepomuckého v Plandrech a klášter v Nové Říši. Nejen tato místa z Jihlavska budou lákat diváky u televizí v Rusku, aby se k nám příští rok v létě vydali na dovolenou. Během těchto dní totiž na Vysočině natáčí čtyřčlenný štáb významné ruské televize.

OBRAZEM: Stromky pro nové občánky z Pelhřimova už rostou

Pelhřimov - Během čtvrtečního odpoledne bylo na okraji Pelhřimova velmi živo. V lokalitě za vodojemem, konkrétně naproti rybníku Stráž, se totiž uskutečnil již šestnáctý ročník sázení stromků pro nové občánky.