I když tým z Vysočiny už překročil hranici třiceti bodů, v klidu ještě být nemůže. „Nemáme pořád nic jistého. Dostali jsme se sice přes třicet bodů, což by stačit mohlo, ale pod námi je to hodně našlapané. Potřebujeme ještě nějaké body uhrát," potvrdil nutnost záchranářského razítka trenér Pelhřimova Leoš Mitas.

Ten by momentálně bral jiného soupeře. „Bohunice v případě úspěchu v zápase proti nám oživí naději, pokud naopak prohrají, dostanou se do těžké situace. Jde jim o hodně a z tohoto důvodu to bude náročné utkání i pro nás," tuší Mitas.

Obrana je slabinou

Pelhřimov je nyní ve velké pohodě. Především se mu daří střelecky. Šestibodový zisk v zápasech s Velkým Meziříčím a Polnou kořenil deseti góly. „Středeční zápas byl z naší strany skvěle zvládnutý, proti Polné už jsme měli štěstí. Jsem ale rád, že se nám daří střelecky, snad jsme si všechen prach nevystříleli," doufá kouč.

Pelhřimovská defenzíva to už je věc, která důvodem k chlubení moc není. Tým dostal 47 gólů, nejvíce z celého divizního pole. „Ve hře dozadu jsme horší, ale musíme mít trpělivost. Je potřeba vidět, že jsme na jaře složili novou stoperskou dvojici z mladých hráčů. Ta  se musí sehrát a získat zkušenosti. Jinak ale defenzíva není jen o čtyřech hráčích vzadu, my často inkasujeme po chybách, které mají původ ve středu hřiště," hájí Mitas defenzívu.

Pelhřimov zřejmě pro zápas v Brně přijde o motor zálohy. Ve velkém ohrožení je start Niederleho, trenér ho považuje za málo pravděpodobný. „Má potíže se svalem. Hrát bude jen v případě, že dojde k výraznému zlepšení. Jinak ho nechám odpočívat. Nehodlám riskovat, že o něj přijdu do konce sezony. Přece jen nás čekají ještě čtyři další zápasy," vysvětlil Leoš Mitas.