Obecně řečeno v jejím dresu by měli dostávat herní příležitost mladí fotbalisté, kteří mají naději výkonnostně dorůst do divizního prvního týmu.

„Naším cílem je z béčka udělat  juniorku v pravém slova smyslu. Pokusíme se tedy tým  omladit, nastalá situace se k tomu nabízí. V dorostu skončilo poměrně dost hráčů a naší snahou bude, aby ti, co se neprosadí do prvního týmu, hráli v juniorce," vysvětlil záměr klubu výkonný ředitel Vladimír Škoda.

Čeká se na áčko

Zatím ale k velkým změnám v kádru pelhřimovské druhé linie nedošlo. Skončili jen útočník Lukáš Vlach a obránce Jan Razima, kteří v klubu v minulé sezoně hostovali.

„Čekáme na to, jak se vyvine situace v prvním týmu. Teprve pak budeme řešit juniorku," objasnil Vladimír Škoda, který předpokládá, že pro případné odpadlíky z kádru se  místo určitě najde. „Přebytečné hráče po uzavření kádru uvolníme na hostování. Hodně v tomto směru spolupracujeme se Žirovnicí, zájem o hráče je v Horní Cerekvi, Košeticích a Ústrašíně," uvedl.

K jedné velké změně ale už došlo. Juniorka má nového trenéra. Jiřího Cerhana nahradil na lavičce Vladimír Kocourek. „Trenér Cerhan skončil na vlastní žádost. K týmu se vrátil Vladimír Kocourek, který je podle mého ideální alternativou. Je to bývalý výborný fotbalista a má i dostatek trenérských zkušeností," váží si obnovení spolupráce ředitel klubu.

Vladimír Kocourek v nedávné minulosti už juniorku vedl, na lavičce ho střídal právě Jiří Cerhan, takže vyslyšet pelhřimovské volání nebylo těžké. „Když se Pelhřimov ozval, nedokázal jsem ho odmítnout. Za klub jsem hrál a jeho týmy trénoval, takže rád pomohu," přiznal.

Co se týká pelhřimovské vize ohledně béčka, je nový trenér s vedením  v naprosté shodě. „Koncepce vedení je mi blízká. Juniorka je od toho, aby vychovávala hráče pro první tým. Když se někdo posune do áčka, bude to odměnou za naší vynaloženou práci a také zúročením finančních prostředků, které klub do výchovy hráčů dává," je přesvědčen Vladimír Kocourek.

Ten momentálně nový tým ještě neskládá. Větší část loňských dorazových dorostenců se zatím z připravuje s áčkem. „V tuhle chvíli mám z mladých k dispozici jen  Váchu, Kropáčka a brankáře Rohovce," informoval kouč, pro kterého je tak odhalení slabiny sestavy v této fázi přípravy nesmírně těžké. „Malou konkurenci máme na hrotu útoku. I když určitou kvalitu by mohl přinést Jan Hložek," vidí řešení v dalším z mladíků Vladimír Kocourek.

Cílem je první polovina tabulky

Pelhřimovské béčko loni tak trochu ustoupilo z pozic, na jaře se v jednu chvíli dokonce muselo obávat o to, aby se  nenamočilo do bojů o záchranu v I. A třídě. Omlazení kádru podle slov Vladimíra Škody ale snížení výkonnosti nepřinese.

„Všichni mladí hráči hráli několik let dorosteneckou divizi, což je dostatečně kvalitní soutěž. Jsem přesvědčen o jejich fotbalových kvalitách. Navíc si v případě potřeby pomůžeme hráči, kteří budou v áčku nastupovat méně. Proto se o béčko nebojím, mělo by hrát do šestého místa," plánuje výkonný ředitel klubu.

Start sezony

1. kolo (NE 12. srpna): Havlíčkův Brod B (D), 2. kolo (NE 19. srpna): Bedřichov (D), 3. kolo (NE 26. srpna): Světlá nad Sázavou (V).