„Los na úvod jara máme hodně těžký, platí to i o dalších zápasech, takže se musíme pokusit zabodovat, abychom si hned v začátku nenadělali problémy," předeslal před startem druhé poloviny sezony trenér Pelhřimova Leoš Mitas.

Jeho celek v přípravě dosahoval dobrých výsledků, dařilo se mu střelecky, ale občas to zaskřípalo v defenzívě. „Právě na to si musíme dát pozor. Nesmíme udělat hrubou chybu, protože to by se nám v tomto utkání mohlo vymstít," ví kouč. Ten bude postrádat Vacka a  Melechu, takže se ke slovu dostanou v přípravě vyzkoušené nové varianty složení obrany.   I když už se uzdravil Naniáš, vypadá to, že její střed budou strážit Sládok s Čížkem. „Nějakou představu mám, ale nechci to říkat do novin. Ne snad, že by to bylo velké tajemství, ale hráči, kterých se to týká, se to musí dozvědět nejdříve ode mne," odmítl být konkrétní Mitas.

Variantu, že půjde na hřiště Vonásek, který mu přibyl do kádru teprve v posledních dnech a stopera hrával v jihlavské juniorce, ale víceméně vyloučil. „Bylo by to velké riziko. Není dostatečně rozehraný. Nejdříve musí dohnat tréninkové manko," prohlásil.

Líšeň je mezinárodní

Co se týká útočné vozby, tam Mitas nemá tajnosti. Krtek, který se nezúčastnil generálky, půjde do základu. „Tím asi nikoho nepřekvapím. Dan je natolik kvalitní hráč, že na hřiště patří," tvrdí bez zaváhání kouč Pelhřimova s dodatkem, že parťákem mu bude rychlonohý Benda. „Vyplývá to z přípravy. Lišku jsem začal stavět na levou stranu zálohy. Donutila mě k tomu marodka, protože Homolku jsem musel stáhnout na místo Melechy na kraj obrany," vysvětlil.

Líšeň v zimní přípravě  dlouho moc neoslňovala, ale s blížícím se startem divize se rapidně lepšila. Za zmínku stojí cenný skalp, který před čtrnácti dny získala v duelu s třetiligovou Třebíčí. Po podzimu čtvrtý tým divizní tabulky je známý svou dlouholetou výbornou prací s mládeží a také tím, že úzce spolupracuje s prvoligovou Zbrojovkou. Přesto zimní posily přišly i z méně tradičních směrů. Kádr Líšně se po příchodu Ukrajince Omelchenka z Karpatu Lvov a Slováka Patráše z Bánské Bystrice začíná tvářit dokonce mezinárodně.