Loňský nováček divizní skupiny D se zachránil ziskem 34 bodů a 14. místem. „Loni se nám proti Bohunicím dařilo, porazili jsme je doma i venku. Na to se ale nehraje, tohle bude úplně jiný zápas," očekává kouč Pelhřimova Ján Kubík.

Zúbek chybí

Za Bohunice už nehraje zkušený exligista Marek Zúbek, kterého si k sobě vytáhl František Komňacký na post asistenta u prvoligové Vysočiny Jihlava, a také ostrými neláduje autor loňských deseti branek Vladimír Bombicz. Ten si to namířil na hostování do Ivančic. Bohunice ve třech dosavadních kolech získaly jen dva body, takže v roli mírných favoritů by měli být šestibodoví hosté.

Ján Kubík ale před podceněním soupeře varuje. „Viděl jsem je na videu. Nebude to jednoduché utkání, to mi věřte. Bohunice mají mladý, technicky dobře vybavený tým, který nám může nadělat velké problémy," naznačil.

Pelhřimov v minulém kole rozdrtil Vracov 4:1, ale výsledek byl lepší než předvedená hra. Především v obraně to hodně skřípalo. „Pořád je co zlepšovat. Udělali jsme dost chyb, které soupeř naštěstí nepotrestal," ví Kubík.

Na druhou stranu se potvrdil střelecké probuzení Daniel Krtek, který se na vítězství podílel dvěma zásahy. Ten bude v dnešním zápase postrádat svého partnera z útoku.

„Nebeský se bohužel zápasu nezúčastní. Má něco domluveného už z doby, než k nám přestoupil," vysvětlil trenér pátého týmu tabulky a dodal, že i na jiných postech nemusí být sestava s tou poslední totožná: „Může dojít ke změnám. Máme hodně mladých hráčů, takže hledání ideální sestavy bude delší než obvykle. Je možné, že určité změny zase udělám."

Kamil Vaněk