Pelhřimovští v minulém kole shořeli v zápase s Jemnickem doslova jako papír. Doma prohráli 2:4, přičemž branky, které zmírnily výši porážky, stříleli až za čtyřgólového vedení soupeře.

Trenér Václav Vokůrka samozřejmě prohru těžce trávil, nicméně s odstupem času už tvrdí: „Možná nám i do jisté míry pomohla, protože hráči zase spadli na zem. Zápas jsme v týdnu detailně rozebrali a každému je teď jasné, že se musí začít znovu od píky,“ tvrdí.

Duel s Vrchovinou by tedy měl být příležitostí k reparátu. Spojený klub z Nového Města a Radešínské Svratky prakticky každoročně hraje o přežití v soutěži, ale to se letos zřejmě konat nebude.

Momentálně je se dvanácti body na šesté příčce a je evidentní, že příchod Lukáše Michala, který má zkušenosti i z první ligy, týmu svědčí. Naopak tradičně mladý celek má v sobě i značnou dávku rvavosti, hladu po úspěchu. Snadným soustem tedy rozhodně nebude.

To ostatně ví i Václav Vokůrka: „Dovedu si představit snazšího soupeře, ale vybírat si nemůžeme. Vrchovina je fotbalovým stylem hodně podobná Jemnicku a právě takový ten důrazný až agresivní fotbal nám nesvědčí. Musíme zabrat a soupeři se právě v důrazu a bojovnosti vyrovnat. Pokud tohle zvládneme, určitě se projeví naše fotbalové přednosti a šance na úspěch nebude malá.“

Z hlediska marodky na tom Pelhřimov není špatně, nikdo nemá žádné větší zdravotní potíže. V sestavě bude chybět pouze z osobních důvodů Jeřábek.

Chybět bude Hes

V minulém kole slavilo skvělý výsledek nejen Jemnicko, ale i Humpolec. Ten si doslova smlsl na Světlé nad Sázavou, které před vlastními fanoušky nastřílel půltucet branek. V Humpolci se ale hlavy v oblacích nenosily. „To v žádném případě. Kdo utkání viděl, ví, že to až tak jednoznačné nebylo. Hlavně úvod přinesl z naší strany dost chyb, takže u nich jsme se v týdnu pozastavili a vysvětlili si, co bylo špatně,“ potvrdil nepřítomnost euforie trenér Josef Soural.

Pro něj je Jemnicko velkou neznámou: „Naživo jsem ho nikdy hrát neviděl, minul jsem se s ním i jako hráč Janovic.“

Přesto si Josef Soural důležité informace opatřil: „Jemnicko má v kádru zkušené hráče, v domácím prostředí umí těžit z hřiště menších rozměrů, na němž praktikuje nátlakovou hru. S tím ale počítáme, přizpůsobili jsme tomu tréninky.“

Po čtyřzápasovém distancu bude Humpolci k dispozici tvořivý středopolař Tomáš Pícha. Trenér naznačuje, že jeho šance na přítomnost v základu malá není: „Martina Schmiedla v týdnu pronásledovaly zdravotní potíže, takže uvidím, jak na tom bude. Navíc nám bude scházet Jirka Hes, takže v rámci určitých přesunů v sestavě se může do základu dostat i tímto způsobem.“ Je více než čitelné, že do obrany se zřejmě stáhne Černík, čímž by se v humpolecké záloze skutečně jedno místo uvolnilo.