„Ztráta je to citelná, ale hrajeme, na co momentálně máme. Domácí jistě budou podle toho, co předvedli, nebezpečným soupeřem i pro ostatní divizní týmy," předpověděl kouč Pelhřimova. Ten opět musel hodně improvizovat při skládání základní jedenáctky, ačkoliv už měl k dispozici středopolaře Martina Vokouna, který přišel na hostování z Vysočiny Jihlava.

Darovaná penalta

Vyškov vykročil za ziskem záchranářských bodů už v 9. minutě, kdy proměnil poněkud spornou penaltu.  Když Čoupek za chvilku zvýšil na rozdíl dvou branek, vypadalo to na debakl hostů. Pak ale snížil po rohu Naniáš. „Byla to velká škoda, rychlé vedení hráče asi trochu uspokojilo. Inkasovali jsme z ničeho a trochu si to zkomplikovali," podotkl trenér Vyškova Miloslav Machálek.

Domácí posléze vytáhli skóre na 4:1, teprve potom mírnil prohru pelhřimovský Sládok. Deset minut před koncem se hosté zlobili na rozhodčího Běhala, protože se marně domáhali penalty kvůli hraní vyškovskou rukou v pokutovém území. „Škoda, závěr se mohl zamotat," povzdechl si Kubík.

V táboře domácích po konečném hvizdu rozhodčího vládla spokojenost. Přesto trenér Machálek nenosí hlavu  v oblacích. „Jsem velice rád za to, že jsme dali tolik gólů a mohli přidat i další. Výkon byl na začátek jara dobrý. Ale je to první utkání a my od oslabených hostů dvakrát inkasovali. Musíme si sednout na zadek, silnější mužstvo by nás dokázalo potrápit daleko víc," uzavřel vyškovský lodivod.