Že by obrat?

Spartak v minulých zápasech nebyl na ledě horším týmem, ale doplácel na hrubé chyby, smůlu a také na psychickou labilitu. Proto má výhra v zápase s Děčínem velkou cenu, což potvrzuje i trenér Pavel Zmrhal. „Doufám, že nás tenhle výsledek nakopne k lepším výkonům.“
Vítězství se ale nerodilo vůbec snadno. Na ledě byla k vidění útočná bitva. Také Severočeši jsou momentálně lepší v útočné fázi. Možná i proto brejk Pelhřimova ve druhé třetině nerozhodl. Přesto blesková ztráta tříbrankového vedení je na pováženou.
„Jak mi v té chvíli bylo? Zůstal jsem klidný, ale pořádně jsem se vykřičel v šatně. Místo toho abychom dali pátý gól a bavili se hokejem, dovolili jsme soupeři dostat se zpět do zápasu,“ neskrýval rozčilení Pavel Zmrhal.
Jeho tým sice rychle odpověděl, takže skóre po dvou třetinách bylo 5:4, ale Severočeši ve třetí třetině při přesilovce vyrovnali a vše nasvědčovalo tomu, že bude k vidění prodloužení.

Němec rozhodl

Naštěstí Hrbatý vymyslel geniální přihrávku na Němce, který necelé tři minuty před koncem rozhodl. „Honza to provedl parádně. Vyloženě mi na gól namazal,“ přiznal šťastný střelec.
Podruhé v sezóně oblékl dres pelhřimovského prvního týmu gólman Pavel Míča. „Předvedl svůj standard. Na začátku sezóny na mě v Milevsku působil jistějším dojmem, ale utkání zvládl,“ hodnotí výkon věkem ještě juniora trenér.
Také Pavel Míča byl po utkání vcelku spokojen. „Sice jsem si říkal, že pět gólů je docela dost, ale na druhou stranu jsem nedostal žádný, který by byl vyloženě můj.“