Humpolec atakuje postupovou pozici, Okříšky smetl po přestávce

PELHŘIMOVSKO - Fotbalové týmy z Pelhřimovska stále vládnout krajskému přeboru dorostenců. Z šesti utkání se nepovedlo vyhrát jen staršímu týmu Pacova, ale ten má momentálně velké problémy. Řada několik hráčů je zraněných, další musí vypomáhat prvnímu týmu v bojích v I. A třídě.

19.4.2007

Ilustrační fotoFoto: Pavel Paluska

KP starší dorost

Pacov – V. Meziříčí 0:4

Hosté měli od začátku zápasu jasnou převahu. V první půli se Meziříčí dostalo do zaslouženého vedení 2:0. I po přestávce byli hosté lepší, přidali další dvě vbranky. Body si tedy odvezli zcela zaslouženě.

Poločas: 0:2.

Pacov: Jíša - Polanecký, Zeman, Patrik Miskai (80. Pošusta) Melichar - Vesecký (28. Moravec), Jakub Vlach (60. Toman), Novotný, Petr Miskai - Jiřík, Vlach Jan (77. Kokeš).

Pelhřimov – Chotěboř 5:2

Pelhřimovští dorostenci podali proti soupeři, který je před týdnem předběhl v tabulce, zlepšený výkon. Do vedení šli Dýnkovou brankou v 8. minutě, dlouho však čekali na další. Dvořák nastřelil břevno, vedení pojistil až z pokutového kopu za faul na Norka Havel.

Po přestávce hosté rychle snížili Langrem, jenže Dvořák jim nechal naději na obrat v utkání jen deset minut. Opravdu šťastný byl příchod Martina Šťastného po zranění Norka v 63. minutě. Ten dvěma góly pojistil zisk bodů.

Góly: 65. a 87. Šťastný, 8. Dýnek, 32. (PK) Havel, 59. Dvořák – 49. Langr, 90. Tuanh.

Poločas: 2:0.

Pelhřimov: Mach – Hejda, Pavouk, Goldman, Bohuslavický – Šoula (71. Kuchař), Dvořák (76. Papež), Kmoch, Dýnek – Havel, Norek.

Humpolec – Okříšky 5:0

Zápas se od prvních minut hrál pod taktovkou domácích. Okříšky se zatáhly do obrany, v útoku se spolehly na brejky. Humpolec si sice vytvářel šance, ovšem na gól se načekal. Kubíček netrefil z metru odkrytou branku, po gólu volala i pěkná akce Zdeňka Štěpána. Právě Štěpán prolomil střeleckou smůlu Humpolce, když se ve 39. minutě ujala jeho přízemní střela.

Druhý poločas už byl gólově jednoznačnější. Hodně pomohlo to, že čerstvě vystřídaný Kalivoda po hodině hry zvýšil na 2:0. Třetí gól připravil pro Paťhu další náhradník Ehrlich, zdrcující prohru hostí v poslední desetiminutovce podtrhli Kubíček a svým druhým gólem v zápase Štěpán.

Góly: 39. a 86. Štěpán, 62. Kalivoda, 73. Paťha, 80. Kubíček. Poločas: 1:0.

Humpolec: Kříž – Č. Vyhnálek, Pecha, Vazač, Žáček – Paťha, Kubíček, Bláha, Schmiedl – Štěpán, Beránek. Střídali Ehrlich, Honzárek a Kalivoda.

Ostatní výsledky:

Třešť - Velká Bíteš 2:1 * Štěpánov n. Sv. - HFK Třebíč B 2:1 * Bedřichov - Hartvíkovice 3:1 * Polná - Ždírec n. D. 6:0.

Pacov – V. Meziříčí 2:1

V první půli hráli domácí výborný fotbal. Do vedení šli po překrásné střele Moravce, který napálil míč z voleje asi z pětadvaceti metrů. Další příležitosti Pacov bohužel neproměnil.

Na začátku druhé půle se prosadil po sólu domácí Svoboda. To byl signál k náporu Velkého Meziříčí, ale to svůj tlak gólově zúročilo až deset minut před koncem. Přesto byli hosté v závěru hosté blízko k vyrovnání, jenže ze dvou metrů přestřelili poloprázdnou branku.

Góly Pacova: Moravec, Svoboda. Poločas: 1:0.

Pacov: Lapáček - Pošusta, Moravec, T. Kuran, Kokeš - Svoboda (69. Patrik Miskai), Toman, Jakub Vlach, Petr Vesecký (58. Melichar) - Jíša (58. Jan Vlach), Bártů.

Pelhřimov – Chotěboř 3:0

Až po půlhodině důrazné hry obou stran vybojoval míč Plášil a zdálky poslal míč obloučkem za vybíhajícího brankáře hostů. Plášilovi se začalo dařit a po centru Papeže přidal prakticky vzápětí druhý gól. Rušný byl i druhý poločas. Šťastný po sólu mířil vedle, Plášil zblízka přestřelil, Šoula orazítkoval tyč i břevno. Také hosté měli šance, ale Mach, který odchytal obě utkání, doslova zářil. Míč tak skončil v síti Chotěboře, když se nechytatelnou hlavičkou prosadil Šťastný.

Góly: 29. a 36. Plášil, 73. Šťastný. Poločas: 2:0.

Pelhřimov: Mach – Hamalčík, Šereda, Klofáč, Kratochvíl – Nevšímal, Papež, Sládok, Šťastný – Starý (60. Dvořák), Plášil (67. Šoula).

Humpolec – Okříšky 4:2

Humpolečtí se doslova protrápili k vítězství. Podali jeden z nejhorších výkonů sezony. Postupně si sice vytvořili tříbrankové vedení, ale podprůměrnému soupeři dovolili snížit na 3:2.

Góly Humpolce: Havel, Kříženecký, Kalivoda, Farka. Poločas: 1:0.

Humpolec: Páša – Farka, Honzárek, Vazač, Štecher – Kříženecký, Kubíček, Kalivoda, Krejčí – Havel, Novák. Střídali Vincenc, Linh, Šimek.

19.4.2007 VSTUP DO DISKUSE

Část týmu charitní Domácí hospicové péče IRIS Pelhřimov s hercem Jaroslavem Duškem. Zleva Markéta Fuchsová, Anna Řádová, Jaroslav Dušek, Lenka Jüpnerová a Vendula Mazancová.

Čtyři dohody pomáhaly měnit domácí hospicovou péči

Vánoce jsou finančně náročné. Úvěr ale může být špatným pánem

Pelhřimovská charita rozdělí tunu darovaného jídla potřebným

Pelhřimov, Kamenice nad Lipou – Pracovníci Oblastní charity Pelhřimov rozdělí tunu darovaného jídla a drogistického zboží potřebným. V sobotu 11. listopadu totiž lidé v Pelhřimově a Kamenici nad Lipou nakupovali těm, kterým se na jídlo a drogerii nedostává. Počtvrté se tak lidé na Pelhřimovsku zapojili do Národní potravinové sbírky.

Se změnou dopravního značení v lokalitě Úvoz pacovští nesouhlasí

Pacov – Plánovaná změna dopravního značení v pacovské lokalitě Úvoz nebude. Místní s návrhem nesouhlasí a tamní zastupitelstvo jejich rozhodnutí respektuje.

Celostátně hledaného muže policisté dopadli v Pelhřimově

Pelhřimov – V doprovodu eskorty putoval za mříže čtyřiačtyřicetiletý muž, po kterém bylo vyhlášeno celostátní pátrání. Policisté muže vypátrali v pondělí 20. listopadu kolem deváté hodiny dopoledne na ulici Osvobození v Pelhřimově.

Z garáže si lupič odnesl kola na auto

Kamenice nad Lipou – Až dvouletý pobyt za mřížemi hrozí neznámému pachateli, který se v Kamenici nad Lipou vloupal do garáže, ze které si odnesl kola na automobil.