Velká Chyška zahájila tažení

PELHŘIMOVSKO - První jarní a druhé odvetné kolo v tabulce III. nic nezměnilo. Míněno je tím v boji o postup, favorité vyhrávali. Ukázalo se také, že bude hodně kousat Velká Chyška, která by i přes poslední příčku neměla být největším aspirantem na opuštění soutěže.

11.4.2007

Ilustrační fotoFoto: VLP

Vyskytná – N. Cerekev 5:2

Ačkoliv vítězství Vyskytné se zrodilo až v posledních minutách, nebylo nezasloužené. Domácí tým měl ve druhém poločase značnou převahu, kterou nezabrzdila ani vyrovnávací branka Zíky šest minut před koncem. Hattrickem se blýskl tradiční střelec L. Hlobeň.

Góly: 47., 87. a 89. L. Hlobeň, 15. Pahr, 90. Budík - 18. Soják, 84. Zíka. Rozhodčí: Nacházel. ŽK: 1:3. Diváci: 70. Poločas: 1:1.

Vyskytná: Drahný – Přibyl (40. Roubíček), Pahr, Vondrák, Kovář (85. Gaži), Krejčí (46. Smítka), Valenta, Bezděkovský, Slavík, Hlobeň.

Nová Cerekev: Vacek – D. Zíka, Sochor, Maška, Opic, Soják (46. Kozel), Glejtek, K. Zíka, Knězů, Sůva, Amcha.

Jiřice B – Speřice B 4:1

Jiřice rozhodly o svém vítězství už v prvním poločase, přičemž mohly jít do ještě výraznějšího vedení. Při Speřicích však stálo dvakrát štěstí, míč se při cestě do sítě odrazil od tyče.

Góly: 14. a 34. Sadský, 21. Frantál, 86. David – 24. R. Čeleda. Rozhodčí: Cvrček. ŽK: 1:0. Diváci: 60. Poločas: 3:1.

Jiřice B: Tománek – Boček, Langr, Pavel Příhoda, L. Svoboda, Jůzl, Štěpán, Sadský, Frantál (80. Tůma), Jaroslav Svoboda (72. David), Horký (59. Pavlík).

Speřice B: Jícha – Havlíček, Rokoský, Příhoda, Moravec, Marek (40. Kalivoda), Havel, Menšík, Kořínek, Turek (68. Němec), R. Čeleda.

Mnich – Plačkov 2:2

Domácí měli celé utkání mírnou převahu, nedokázali však zužitkovat většinu šancí. Hosté dokázali trestat hrubé chyby domácí obrany a zaslouženě si odvezli bod.

Góly: 62. P. Bubník, 90. Procházka – 58. a 60. Duba. Rozhodčí: Jůn. ŽK: 1:3. Diváci: 50. Poločas: 0:0.

Mnich: Koktavý – Procházka, Vaněk, Mikš, P. Bubník, Kouba (63. Zelenka), Dufek, Talich, Plášil, Peterka (75. Zeman), Štangl.

Plačkov: Němec – Dušek, Schoula (55. Svatoš), Voda, Krejčí, Vrána, Studnička, Jaroš, Kubů, Huml (66. Štamberk), Duba.

Želiv – Spartak B 2:8

Pelhřimov přijel v silné sestavě, posílen o hráče z áčka a podle toho to také vypadalo na hřišti. Želivští sice bojovali, ale fotbalová kvalita byla jasně na straně hostů.

Góly: 32. Bloudek, 54. J. Zour – 7., 12., 67. a 70. M. Hrnčíř, 11. J. Čmucha, 39. Hovorka, 78. Rumanovský, 82. P. Nenadál. Rozhodčí: Chodúr. ŽK: 2:0. Diváci: 100. Poločas: 1:4.

Želiv: Thomaier – Dolejš, Strašík, Procházka, Jiří Zour (46. Jan Zour), M. Němec (70. Ctibůrek), Josl (52. Pavlík), L. Radil, Kratochvíl, Z. Humeš, Bloudek.

Spartak Pelhřimov B: Rysl – Heřmánek, Nenadál, Hovorka, Kmoch, Blažek (67. Januš), Čmucha (46. J. Novák), Rumanovský, Hrnčíř, Jeřábek, T. Novák.

V. Chyška – Petrovice 5:3

V prvním poločase byli domácí aktivnější, ale nedokázali využít své šance, tudíž šli hosté do kabin spokojenější. Po změně stran se Velké Chyšce začalo dařit, což mělo za důsledek obrat ve vývoji skóre.

Góly: 14., 43. a 73. M. Drs, 51. Hřebík, 63. Sojka – 7. Kostka, 22. Vaněček, 32. J. Folejtar. Rozhodčí: Matušík. ŽK: 1:3. Diváci: 50. Poločas: 2:3.

V. Chyška: Štamberk – Dorazil, Rathouský, M. Čech, M. Drs, L. Mařinec, Kuzdas, Sojka, Štarman, Hrubý, Hřebík (85. Holejšovský).

Petrovice: Vácha – Krejčí, Vaněček (78. Příhonský), Podoba (51. Svoboda), Kočička, Vodrážka, Kameš, Koubek (51. Dzhamuraff), Čekan, Kostka, J. Folejtar.

Načeradec – Lukavec B 4:1

V první půli se Lukavečtí téměř nedostali za půlicí čáru, domácí však zahazovali jednu šanci za druhou. Po obrátce se Načeradec uklidnil po brance Dudka a v jednoznačném utkání vytáhl skóre až na 4:0. Hosté hrozili z rychlých protiútoků a po jednom z nich vstřelil čestný úspěch Šimek.

Góly: 43. Štěpánek, 46. Dudek, 75. P. Pavelka, 85. (PK) M. Kaltounek – 87. Šimek. Rozhodčí: Šefčík. ŽK: 2:1. Diváci: 70. Poločas: 1:0.

Načeradec: Smetana – Vítek, Štěpánek, M. Bednář (75. Blažek), Z. Bednář, Holý, Dudek, Špaček (70. M. Kaltounek), F. Kaltounek (80. M. Pavelka), P. Pavelka, Rambousek.

Lukavec B: Vlach – Bartes, Slabý, Vokoun, P. Svátek, S. Svátek, Dvořák, Kott, Knapeš, Mišoň (35. Jelínek), Šimek.

AFK Pelhřimov – Maraton 1:3

Domácí předvedli snaživý výkon, ale hosté hráli přesněji a zaslouženě získali tři body.

Góly: 71. L. Vacek - 19. M. Novotný, 32. a 49. S. Horký. Rozhodčí: Kopecký. ŽK: 2:2. Diváci: 50. Poločas: 0:2.

AFK Pelhřimov: Benýšek – Sláma, Havel, Nacházel, Kamír, Samec, Kletečka, Vacek, Novotný, Kubát, Horký.

Maraton: Veselý – Švec, Vaněček, Musil, Petr Čára, Vacek, M. Novotný, Leligdon, S. Horký, M. Heřmánek, P. Heřmánek.

Na možné nebezpečí upozorní Kamenické rozhlas

Kamenice nad Lipou – Rozhlas, který obyvatele upozorní na možná nebezpečí, už mají v Kamenici nad Lipou. Konkrétně se jedná o protipovodňové opatření.

Díky svému hospodaření město Humpolec bodovalo

Humpolec – Humpolec se poprvé dočkal nejlepšího iRatingového hodnocení. Stupeň „A“, kterým se může zmíněné město nově chlubit, totiž vypovídá o vynikající finanční stabilitě několika ekonomických ukazatelů.

Má vaše škodovka jedno zrcátko menší než druhé? Víte, proč to tak je?

V devadesátých letech se začal zejména u německých aut objevovat zvláštní jev. Mnozí z vás si dost možná všimli, že starší auta koncernu Volkswagen, ale i Mercedesy nebo vozy BMW, mají na straně spolujezdce výrazně menší zpětné zrcátko, než je to na straně řidiče. Proč to ale tak je?

Za volant usedl bez řidičáku a pod vlivem drog

Kamenice nad Lipou – Běžná silniční kontrola nedopadla dobře pro devatenáctiletého muže z Pelhřimovska, který brázdil silnice bez řidičského průkazu a navíc pod vlivem drog. Zda se muž dopustil přestupku nebo trestného činu, bude jasné až na základě dalšího zkoumání.