Domácí především postrádali trenérské duo, které se prostřídávalo na dovolených. „Tým společnými silami koučovali vedoucí mužstva Antonín Doležal, Jaroslav Secký a ze zranění se zotavující David Kuš,“ vysvětluje nutné improvizace organizační pracovník klubu Pavel Havelka. Zápasu též nebyl přítomen předseda oddílu Jiří Tůma, který se také vracel z dovolené.

Ani složení základní jedenáctky ideál nepředstavovalo. „Končící doba dovolených se na ní promítla, z tohoto důvodu chyběl i kapitán Vodáček. Navíc Musil je stále v trestu a Kuš se bude ještě nějakou dobu zotavovat ze zranění,“ informuje Havelka.

Tým ale podal statečný výkon. Řada mladých hráčů, která do nedávna hrála jen okresní přebor, se na trávníku doslova překonávala. První zápas za Žirovnici odehrál Jaroslav Serbus a svou premiéru orámoval gólem. Přitom i on na jaře ještě hrál jen okresní přebor a loni ještě o soutěž níže.

Nutno přiznat, že Hartvíkovice měly k vítězství blíže, na druhou stranu konečný výsledek 1:1 není až tak nezasloužený. „Patřil nám první poločas. Hosté byli jasně lepší v tom druhém, ale my přestáli jejich tlak i v deseti,“ raduje se Pavel Havelka.