PELHŘIMOV/ŽIROVNICE - Naprosto rozdílně se dařilo ve středečních přípravách fotbalistům Pelhřimova a Žirovnice. Zatímco Spartak vyhořel v konfrontaci s Třeboní, Žirovnice přehrála Jindřichův Hradec.

27.7.2007

Ilustrační fotoFoto: Deník/Kamil Vítů

ŽIROVNICE - J. HRADEC 3:1

V žirovnické sestavě proti posledním zápasům chyběli Pavel Mezera, Kořínek, Makovička a Zdeněk Musil, přesto proti týmu, který se v loňské sezoně jen ohřál v jihočeském krajském přeboru, to měla být pohodová příprava. To se potvrdilo, i když hosté vedli do poločasu 1:0 brankou Beneše z 15. minuty.

Hned po změně stran střelou z úhlu vyrovnal J. Musil a vítězství zařídil dvěma góly T. Houška. Po hodině hry skóroval po sólu přes tři obránce a výhru Slavoje pečetil deset minut před koncem střelou do šibenice po nahrávce Staňka.

Góly: 60. a 80. T. Houška, 48. J. Musil - 15. Beneš. Rozhodčí: Chvála. Diváci: 100. Poločas: 0:1.
Žirovnice: Poustecký (45. Šamal) - P. Houška, T. Dýnek, Charousek, Rathovzský, Weith, T. Houška, Vodáček, J. Musil, Staněk, J. Poustecký, Pokorný, Secký, Serbus.

PELHŘIMOV - TŘEBOŇ 1:5

Proti hře účastníka divize A, který čtyři sezony působil v ČFL, nenašel Spartak v další přípravě účinnou protizbraň. V prvních dvaceti minutách sice dobrým pohybem a důrazem v osobních soubojích zaskočil třeboňskou Jiskru, ale ta potom převzala iniciativu.

„Ze zápasu jsem zklamaný, nespokojený jsem hlavně se hrou zkušených hráčů. Nepodali optimální výkon,“ postěžoval si pelhřimovský trenér Leoš Mitas a dodává: „Tři góly padly po našich velkých hrubkách, byly to polovlastní góly. Ovšem musím uznat kvality soupeře, hrál velmi dobře a dokázal využít našich chyb.“

V neděli čeká Spartak další příprava v Čejově. „Před tím budeme mít doma minisoustředění, zaměříme se hlavně na herní činnost,“ dodává Mitas.

Góly: J. Kmoch - Vohák, vlastní, Zvěřina, R. Novotný, Pintér. Poločas: 0:3.
Pelhřimov - I. poločas: J. Moravec - L. Máca, Kocián, Beneš, Vacek - T. Máca, Zabloudil, Jeřábek, Krtek - Fuks, Kaplan. II. poločas: J. Moravec - Hejda, Krčil, Beneš, Smrčka - Hrnčíř, J. Kmoch, Jeřábek, Krtek - Fuks, M. Moravec.