Pelhřimovsko tradičně nabídne z celé Vysočiny nejvíce letních turnajů, letos jich činovníci jednotlivých oddílů nahlásili hned patnáct.

Start je v sobotu v Horní Cerekvi

Tradiční úvod obstarají mládežnické turnaje. Už před týdnem hráli žáci v Pacově a juniorky v Pelhřimově, pravý letní start je dnes v Horní Cerekvi.
Zde je nachystáno dvoudenní klání starších žákyň, které dospělo do gigantického rozměru. Už jen výčet účastníků je více než dobrou pozvánkou.

Na nově zrekonstruovaném trávníku se představí Viktoria Plzeň, Sparta Praha, Štramberk, Ředice, Ocmanice, Hostinné, Malá Skála, Lovčice, Lokomotiva Brno, Horní Heršpice, Chlístov, Pelhřimov a pořadatelská Horní Cerekev.

Delší víkend bude plný turnajů

Kolotoč letních klání se naplno roztočí o prodlouženém víkendu.

Na tradiční termín 5. července vsadili v Obratani. Zde budou trofej obhajovat domácí, kteří tradičně svůj tým vždy okoření o své odchovance působící ve vyšších soutěžích. Ústřední postavou bývá záložník českobudějovické juniorky Michal Mašát. Ten ale bude letos chybět.

„Přijel bych si zahrát rád, ale bohužel mi to letos nevyjde. Začínáme už přípravu,“ vysvětlil nejslavnější odchovanec Obrataně, který s největší pravděpodobností bude měnit dres: „Vypadá to, že bych měl jít na hostování do druholigového Sokolova.“

Obrataňští to tedy s obhajobou nebudou mít jednoduché, i když trio jejich soupeřů je výkonnostně hodně nečitelné.

Turnajem turnajů bývá tradičně Perleťový pohár v Žirovnici. Bohužel už druhý rok nepatří do kalendáře přípravy prvoligových celků, přesto by měl nabídnout nejhodnotnější fotbal léta.

„Pro zajištění startu ligových týmů jsme udělali maximum, bohužel to nevyšlo. Ne vždy se všechno vydaří, ale věříme, že i stávající obsazení turnaje bude zárukou fotbalové kvality,“ věří organizační pracovník Slavoje Žirovnice Pavel Havelka.

Pod Budínem se představí Dukla Praha, Zenit Čáslav, Příbram a obhájce loňského prvenství Vysočina Jihlava, kterou povede nový trenér Luboš Zákostelský.

O den později se hraje v Želivě. Domácím budou už tradičně dělat společnost účastníci I. A třídy Budíkov a Speřice, nováčkem turnaje jsou Horní Měcholupy. Byť se bude jednat o rezervní tým klubu, rozhodně se nejedná o účastníka do počtu.

Počátky nalákaly třetí ligu

Tradičně druhý nejkvalitnější turnaj se uskuteční 14. července v Počátkách, kde domácí nováček I. B třídy nalákal na kvalitní travnatou plochu hned dva účastníky třetí nejvyšší soupeře. Pokud dojde na předpokládané finále, zahrají si v něm rezerva Jihlavy a MAS Sezimovo Ústí, ale divizní Velké Meziříčí může za jistých okolností hodně zamíchat kartami.

Sólo pro Božejov

Termín 21. července vybrali pro letní fotbalové manévry v Božejově. Místní účastník Poutník ligy si přizval účastníka I. A třídy Kamenici nad Lipou, na podobné výkonnostní úrovni by měl být kombinovaný tým Pelhřimova, Jihočeši z Nové Včelnice jsou spíše soupeřem pro pořadatelský oddíl. Turnaj by mohl mít velmi solidní diváckou kulisu, neboť je v daném termínu jediným v širém okolí.

Rvačka o diváky

To se ale nedá říci o sobotě 28. července, kdy se doslova strhne rvačka o fanoušky. Konkurovat si totiž budou turnaje v Černovcicích, Jiřicích, Budíkově, Ústrašíně a Vyskytné.

Těžko říci, kde bude k vidění nejlepší fotbal, našlápnuto k tomu mají především v Ústrašíně. Kromě domácích totiž přijede další účastník I. A třídy Kamenice nad Lipou.

O Měděný pohár se hrát nebude

Do tradiční turnajové skladby vrcholícího léta patří pacovský Měděný pohár. Ten v posledních letech neustále vylepšoval svůj kredit, ale letos se fanoušci nováčka krajského přeboru dalšího pokračování nedočkají. Pacovští totiž ohlásili drobnou rekonstrukci hřiště.

„Jedná se o plánovanou genárku, která se provádí jednou za tři roky. Specializovaná firma nám v tomto týdnu provedla provzdušnění a prosev trávníku, zároveň ho takzvaně nadzdvihla, aby nedocházelo k jeho udusávání,“ vysvětlil organizační pracovník SK Pacov Pavel Tejrovský.

Výročí v Horní Cerekvi

První srpnový víkend jsou ještě v plánu tři turnaje. Zajímavostí jim jednoznačně vévodí turnaj tří v Horní Cerekvi. Domácí slaví výročí založení klubu, navíc mají po rekonstrukci hřiště, takže si přizvali bývalé hráče Sparty Praha a Výběr osobností.

Termín

Místo

Začátek

Účastníci

5. července

Obrataň

13.00

Obrataň, klub přátel Slavie, Pacov komb., Pelhřimov komb.

6. července

Žirovnice

13.00

Příbram, Čáslav, Dukla Praha, Vysočina Jihlava

7. července

Želiv

12.00

Želiv, Speřice, Budíkov, Horní Měcholupy B

14. července

Počátky

13.00

Počátky, Jihlava B, MAS Sezimovo Ústí, Velké Meziříčí

14. července

Žirov

10.00

Žirov, Nová Cerekev, Kámen, Vyskytná

21. července

Božejov

13.00

Božejov, Pelhřimov komb., Kamenice, Nová Včelnice

28. července

Budíkov

13.00

Budíkov, Světlá nad Sázavou, Herálec, Lipnice

28. července

Černovice

13.00

Černovice, Meteor Tábor, Vlastiboř, Nový Rychnov

28. července

Jiřice

13.00

Jiřice, Stavby Mostů Praha, Speřice, Vřetovice

28. července

Vyskytná

13.00

Vyskytná, Horní Cerekev, Nový Rychnov, Žirov

28. července

Ústrašín

13.00

Ústrašín, Počátky, Nová Včelnice, Kamenice nad Lipou

4. srpna

Horní Cerekev

13.00

H. Cerekev, bývalí hráči Sparty, Výběr osobností

4. srpna

Budíkov (st. gardy)

13.00

Budíkov, Světlá nad Sázavou C, Mokrá, Horšovský Týn

4. srpna

Speřice (Bernard Cup)

10.00

Rabbit T. Štěpánov, Smolkov, Hranipex, Pivovar Bernard