Humpolec je poctěn

„Je to sportovně společenská událost nejen pro náš oddíl, ale i pro celé město,“ uvedl předseda humpoleckých fotbalistů Milan Kopic. V Humpolci se již na tento zápas velmi těší. Navíc dnes zažijí doslova fotbalové hody. Ráno v 10 hodin odehrají poslední mistrovské utkání starší a mladší žáčci proti Pelhřimovu, poté se od 14 hodin pokusí získat tři body juniorka Humpolce a o dvě hodiny později již začne finálový duel pražských „S“.

FK Humpolec zajišťuje téměř vše od připravenosti zázemí pro oba týmy až po občerstvení během i po zápase. Lze očekávat, že v případě dobře zvládnuté organizace se Humpolečtí mohou s velkou nadějí ucházet o pořadatelství dalších akcí ČMFS, jakými jsou i mezinárodní utkání reprezentace žen.

K tomu je ale podle sekretáře KFŽ Zdeňka Mužíka nutné dokončit drobné stavební úpravy na hřišti. Při výběru pořadatele bylo dle Zdeňka Mužíka zohledněno nejen zázemí, ale i ideální poloha Humpolce na pomezí Čech a Moravy.

Atraktivní zápas, který by měla řídit sudí Dagmar Damková, určitě přitáhne na hřiště spoustu diváků. Vítězný pohár předá předseda KFŽ Tomáš Kubíček.

Vzájemné zápasy z ligy hovoří pro Spartu

Sparťanky, mistryně republiky, v letošní sezoně své soupeřky v obou vzájemných zápasech vždy hladce porazily. Na podzim na domácím hřišti zvítězily 9:0, na jaře na půdě Slávie vyhrály 2:0. Jsou tedy favoritkami i finálového duelu.

„My chceme vyhrát každý zápas, i když naším hlavním cílem bylo vyhrát ligu a postoupit do ligy mistrů žen, což se nám podařilo. Na druhou stranu Slávia je náš největší konkurent. Holky se těší, že si konečně zahrají kvalitní fotbal, který se bude divákům v Humpolci líbit,“ tvrdí trenér Sparťanek Dušan Žovinec.

Zároveň zdůrazňuje jeden fakt: „Máme poprvé možnost vybojovat double. Když se to letos nepodařilo klukům z áčka, doufám, že my to napravíme.“

Trenér má strach o reprezentanky

Dušan Žovinec je také i trenérem reprezentace. „Budu zároveň trochu i nervózní, neboť v týmu mám devět reprezentantek a ve Slávii pět. Ve čtvrtek hrajeme důležitý zápas proti Bělorusku o postup na EURO, doufám tedy, že se dnes žádná z holek nezraní.“ Bezesporu atraktivní utkání začíná v 16 hodin.

Radka Vazačová