POUTNÍK LIGA: Počátky už slaví postup do I. B

POČÁTKY - Dvě kola před koncem fotbalové Poutník ligy je rozhodnuto. Jelikož Lukavec nečekaně prohrál v Hořepníku, otevřela se Počátkám brána I. B třídy dokořán. Ty nezaváhaly a po vítězství 10:0 nad Žirovem slaví postup.

11.6.2007

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Zdeněk Koza

HOŘEPNÍK – LUKAVEC 3:0

Domácí začali dobře a už v poločase vedli brankou Kosa z 18. minuty. Po změně stran byli Lukavečtí fotbalovější, ale jejich šance v gól nevyústily. Hořepník byl v koncovce podstatně produktivnější a dvěma slepenými brankami podtrhl vítězství.

Góly: 18. Kos, 77. Folk, 79. T. Dlouhý. Rozhodčí: Větrovský. ŽK: 1:1. Diváci: 50. Poločas: 1:0.

Hořepník: Čech – Popelka, V. Dalík, T. Dlouhý, L. Dalík, Beránek, Suk (46. Petrák), Kos (77. P. Dlouhý), Folk, Joneš, Zenáhlík.

Lukavec: P. Ludvík – Votápek, Mareš, O. Kmoch, D. Ludvík, Kott, Sovka, Vlček, Zeman, Váňa, Lhotský. (opl)

POČÁTKY – ŽIROV 10:0

Počátky nastoupili proti jednomu z vážných adeptů na sestup a na hřišti to bylo už od začátku jasně vidět. Domácí byli lepší ve všech směrech a zaslouženě se vítězstvím posunuli do I. B třídy.

Góly: 17., 43. a 65. Kopečný, 46. a 47. J. Smejkal, 13. Háva, 14. Burza, 56. (PK) M. Smejkal, 63. Král, 68. Valeš. Rozhodčí: Gaupmann. ŽK: 1:0. Diváci: 100. Poločas: 4:0.

Počátky: A. Soukup – O. Plášil (31. V. Skalník), Brýna (72. P. Doskočil), Háva, Král, Burza, Valeš, Chmel (46. P. Soukup), Kopečný, J. Smejkal, M. Smejkal.

Žirov: Pech – Gebarovský (41. L. Jonáš), J. Jonáš, Hotovec, Křivan, Coufal, Chobotský, Šanda, Morava, Nacházel, Krupička. (krl)

H. CEREKEV – BOŽEJOV 1:2

I když měli domácí celé utkání mírnou převahu, hosté vyráželi k drtivým protiútokům. Vzhledem k tomu, že byli přesnější v koncovce, dočkali se zisku všech bodů.

Góly: 75. Musil – 25. M. Tříska, 49. Kněžínek. Rozhodčí: Brada. ŽK: 1:0. Diváci: 50. Poločas: 0:1.

H. Cerekev: Faltýnek – Šetek, Musil (75. Ošanec), Skopal, P. Staněk, Přibyl (69. Koten), Serbus, Loukota, Kůta, Suchý, J. Plachý.

Božejov: Hák – Pelíšek, Koutek, Kumžák, Lapáček (75. Pejchl), Kněžínek (52. Fučík), Svoboda, Goldman, L. Tříska, Havlík, M. Tříska. (pod)

ŽIROVNICE B – KAMENICE B 2:0

Žirovničtí měli celé utkání převahu, kterou však nedokázali plně proměnit ve vstřelené branky. Hrdinou zápasu byl kamenický gólman Dohnal.

Góly: 63. Staněk, 81. Brýna. Rozhodčí: Čamra. ŽK: 0:1. Diváci: 50. Poločas: 0:0.

Žirovnice B: Poustecký – Houdek, P. Doležal, M. Dýnek, Rathovzský, Metlička, Havlíček (62. Ježek), Staněk, Brýna, V. Musil, Pokorný (67. T. Dýnek).

Kamenice B: Dohnal – Šrámek, Petr, Škrdleta, Podhradský, Filípek, Pechek, Šoltys, Zedník, Chvála, Hrbek (64.Velas). (hav)

KOŠETICE – PACOV B 2:3

Domácí měli v zápase mírnou převahu. Držením míče a počtem šancí předčili soupeře, Pacov však dokázal potrestat chyby obrany.

Góly: 24. Příhonský, 76. Vlk – 36. a 52. Přibyl, 55. Zich. Rozhodčí: Cvrček. ŽK: 1:1. Diváci: 60. Poločas: 1:1.

Košetice: Dvořák – T. Bejček, J. Bejček, Mareš, Příhonský, Mazanec, Bystričan, Musil, Jankůj, Lhota (80. Žáček), Vlk.

Pacov B: Jíša – Lhotský, Dvořáček, Maršík, Pavelec, Hájek, Vlach (46. Zeman, Toman (46. Kokeš), Přibyl, Zich, Vesecký (46. Miskai). (šmn)

Č. ŘEČICE – H. VES 6:2

Hosté přijeli pouze v deseti a ujali se překvapivě vedení po povedené střele Prchala. Tatran to však nezastavilo a ještě do poločasu strhl vedení na svou stranu. Po přestávce oslabení hosté rezignovali a domácí bez většího odporu dovedli zápas k výraznému vítězství.

Góly: 50. a 65. D. Nenadál, 6. Dýnek, 10. Pavelka, 66. Strnad, 70. Obranec – 4. Prchal, 55. Fous. Rozhodčí: Svoboda. ŽK: 2:1. Diváci: 80. Poločas: 2:1.

Č. Řečice: Jaroš – Rychecký, Bečka, Stejskal (55. Popovič), Strnad, Dýnek, D. Nenadál, Chvalkovský, Pavelka (80. Nechvátal), Obranec, Hovorka (75. Buřil).

H. Ves: Žák – Fous, Rataj, Nováček, Hryzák, Bělohlávek, Kantor, Kopejtka, Hubáček, Prchal. (ork)

OBRATAŇ – SENOŽATY 9:3

Domácí si s chutí zastříleli a v klidném tempu šli do kabin již za vedení 5:0. Po změně stran dovolila Obrataň hostům korekci výsledku, ale i tak je porazila rozdílem několika tříd.

Góly: 5., 35., 73. a 77. L. Vlach, 23. a 86. J. Dvořák, 2. M. Čekal, 18. M. Vlach, 81. Fical – 62. a 72. Pikl, 76. vlastní. Rozhodčí: Chodúr. ŽK: 1:1. Diváci: 75. Poločas: 5:0.

Obrataň: Kučera – Vilímek, M. Vlach, Pavel Čekal, Petr Čekal, Puchner, J. Dvořák, M. Kudrnáč (46. Fical), Tábora (60. Vetešník), M. Čekal, L. Vlach.

Senožaty: Svoboda – Burda (46. Maděra), Pikl, K. Mareš, Procházka, Sibal, L. Mareš, Schwarz, Cibula, Večeřa, Sýs. (vej)

Opilý řidič narazil do stromu

Olešná - Nehodou skončila jízda opilého řidiče u obce Olešná. Dvacetiletý muž popíjel v sobotu 18. listopadu a potom sednul za volant. Po třetí hodině ráno se vydal s automobilem Fiat Croma po silnici ve směru od obce Olešná na Strměchy.

OBRAZEM: Řidiče prověřilo první vydatné sněžení, chumelit bude i v pondělí

Vysočina – První vydatné sněžení zimy 2017/2018 prověřilo řidiče na Žďársku v neděli 19. listopadu. Na silnicích od rána ležela několikacentimetrová vrstva rozbředlého sněhu. Všechny hlavní tahy ale zůstaly sjízdné. Policisté v Kraji Vysočina řešili několik drobných nehod.

Příspěvek lékaře z Počátek vyvolal u lidí rozdílné názory

Pelhřimovsko – Počátecký obvodní lékař Miloš Beutl vyvolal svým příspěvkem, v němž se nevybíravě vyjádřil na adresu některých pacientů, na sociální síti poprask. Jedni ho za jeho vyjádření kritizují, jiní se ho naopak zastávají a chválí ho jako doktora na svém místě, jen s trochu svéráznějšími názory. Incidentem se v současné době zabývá i lékařská komora.