POUTNÍK LIGA: Počátky už slaví postup do I. B

POČÁTKY - Dvě kola před koncem fotbalové Poutník ligy je rozhodnuto. Jelikož Lukavec nečekaně prohrál v Hořepníku, otevřela se Počátkám brána I. B třídy dokořán. Ty nezaváhaly a po vítězství 10:0 nad Žirovem slaví postup.

11.6.2007

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Zdeněk Koza

HOŘEPNÍK – LUKAVEC 3:0

Domácí začali dobře a už v poločase vedli brankou Kosa z 18. minuty. Po změně stran byli Lukavečtí fotbalovější, ale jejich šance v gól nevyústily. Hořepník byl v koncovce podstatně produktivnější a dvěma slepenými brankami podtrhl vítězství.

Góly: 18. Kos, 77. Folk, 79. T. Dlouhý. Rozhodčí: Větrovský. ŽK: 1:1. Diváci: 50. Poločas: 1:0.

Hořepník: Čech – Popelka, V. Dalík, T. Dlouhý, L. Dalík, Beránek, Suk (46. Petrák), Kos (77. P. Dlouhý), Folk, Joneš, Zenáhlík.

Lukavec: P. Ludvík – Votápek, Mareš, O. Kmoch, D. Ludvík, Kott, Sovka, Vlček, Zeman, Váňa, Lhotský. (opl)

POČÁTKY – ŽIROV 10:0

Počátky nastoupili proti jednomu z vážných adeptů na sestup a na hřišti to bylo už od začátku jasně vidět. Domácí byli lepší ve všech směrech a zaslouženě se vítězstvím posunuli do I. B třídy.

Góly: 17., 43. a 65. Kopečný, 46. a 47. J. Smejkal, 13. Háva, 14. Burza, 56. (PK) M. Smejkal, 63. Král, 68. Valeš. Rozhodčí: Gaupmann. ŽK: 1:0. Diváci: 100. Poločas: 4:0.

Počátky: A. Soukup – O. Plášil (31. V. Skalník), Brýna (72. P. Doskočil), Háva, Král, Burza, Valeš, Chmel (46. P. Soukup), Kopečný, J. Smejkal, M. Smejkal.

Žirov: Pech – Gebarovský (41. L. Jonáš), J. Jonáš, Hotovec, Křivan, Coufal, Chobotský, Šanda, Morava, Nacházel, Krupička. (krl)

H. CEREKEV – BOŽEJOV 1:2

I když měli domácí celé utkání mírnou převahu, hosté vyráželi k drtivým protiútokům. Vzhledem k tomu, že byli přesnější v koncovce, dočkali se zisku všech bodů.

Góly: 75. Musil – 25. M. Tříska, 49. Kněžínek. Rozhodčí: Brada. ŽK: 1:0. Diváci: 50. Poločas: 0:1.

H. Cerekev: Faltýnek – Šetek, Musil (75. Ošanec), Skopal, P. Staněk, Přibyl (69. Koten), Serbus, Loukota, Kůta, Suchý, J. Plachý.

Božejov: Hák – Pelíšek, Koutek, Kumžák, Lapáček (75. Pejchl), Kněžínek (52. Fučík), Svoboda, Goldman, L. Tříska, Havlík, M. Tříska. (pod)

ŽIROVNICE B – KAMENICE B 2:0

Žirovničtí měli celé utkání převahu, kterou však nedokázali plně proměnit ve vstřelené branky. Hrdinou zápasu byl kamenický gólman Dohnal.

Góly: 63. Staněk, 81. Brýna. Rozhodčí: Čamra. ŽK: 0:1. Diváci: 50. Poločas: 0:0.

Žirovnice B: Poustecký – Houdek, P. Doležal, M. Dýnek, Rathovzský, Metlička, Havlíček (62. Ježek), Staněk, Brýna, V. Musil, Pokorný (67. T. Dýnek).

Kamenice B: Dohnal – Šrámek, Petr, Škrdleta, Podhradský, Filípek, Pechek, Šoltys, Zedník, Chvála, Hrbek (64.Velas). (hav)

KOŠETICE – PACOV B 2:3

Domácí měli v zápase mírnou převahu. Držením míče a počtem šancí předčili soupeře, Pacov však dokázal potrestat chyby obrany.

Góly: 24. Příhonský, 76. Vlk – 36. a 52. Přibyl, 55. Zich. Rozhodčí: Cvrček. ŽK: 1:1. Diváci: 60. Poločas: 1:1.

Košetice: Dvořák – T. Bejček, J. Bejček, Mareš, Příhonský, Mazanec, Bystričan, Musil, Jankůj, Lhota (80. Žáček), Vlk.

Pacov B: Jíša – Lhotský, Dvořáček, Maršík, Pavelec, Hájek, Vlach (46. Zeman, Toman (46. Kokeš), Přibyl, Zich, Vesecký (46. Miskai). (šmn)

Č. ŘEČICE – H. VES 6:2

Hosté přijeli pouze v deseti a ujali se překvapivě vedení po povedené střele Prchala. Tatran to však nezastavilo a ještě do poločasu strhl vedení na svou stranu. Po přestávce oslabení hosté rezignovali a domácí bez většího odporu dovedli zápas k výraznému vítězství.

Góly: 50. a 65. D. Nenadál, 6. Dýnek, 10. Pavelka, 66. Strnad, 70. Obranec – 4. Prchal, 55. Fous. Rozhodčí: Svoboda. ŽK: 2:1. Diváci: 80. Poločas: 2:1.

Č. Řečice: Jaroš – Rychecký, Bečka, Stejskal (55. Popovič), Strnad, Dýnek, D. Nenadál, Chvalkovský, Pavelka (80. Nechvátal), Obranec, Hovorka (75. Buřil).

H. Ves: Žák – Fous, Rataj, Nováček, Hryzák, Bělohlávek, Kantor, Kopejtka, Hubáček, Prchal. (ork)

OBRATAŇ – SENOŽATY 9:3

Domácí si s chutí zastříleli a v klidném tempu šli do kabin již za vedení 5:0. Po změně stran dovolila Obrataň hostům korekci výsledku, ale i tak je porazila rozdílem několika tříd.

Góly: 5., 35., 73. a 77. L. Vlach, 23. a 86. J. Dvořák, 2. M. Čekal, 18. M. Vlach, 81. Fical – 62. a 72. Pikl, 76. vlastní. Rozhodčí: Chodúr. ŽK: 1:1. Diváci: 75. Poločas: 5:0.

Obrataň: Kučera – Vilímek, M. Vlach, Pavel Čekal, Petr Čekal, Puchner, J. Dvořák, M. Kudrnáč (46. Fical), Tábora (60. Vetešník), M. Čekal, L. Vlach.

Senožaty: Svoboda – Burda (46. Maděra), Pikl, K. Mareš, Procházka, Sibal, L. Mareš, Schwarz, Cibula, Večeřa, Sýs. (vej)

Sportovci tleskají Ledecké. Američanka chce znát její DNA

Skvělá, senzační, báječná. Jen samá superlativa se snáší na adresu české zlaté medailistky Ester Ledecké. Přečtěte si, jakým zůsobem jí skládají hold slavní čeští i světoví sportovci.

Jak jsme žili v Československu: Sklárna ve Včelničce

Včelnička /SERIÁL - JAK JSME ŽILI V ČESKOSLOVENSKU/ - Sklárnu ve Včelničce vybudoval v roce 1875 Antonín Rückl. Podnik s téměř sto třicetiletou tradicí se proslavil výrobou rubínového skla.

Halda drtě z Nové Cerekve zmizí zřejmě do dvou měsíců

Nová Cerekev – Z okraje Nové Cerekve pomalu mizí uskladněná druhotná dřevní surovina. Podle předběžných odhadů by měla být skladovací plocha, na které začátkem letošního roku vypukl požár, vyprázdněna do dvou měsíců.

Každý puk má svůj příběh, říká sběratel František Pokorný ze Staré Říše

Stará Říše /ROZHOVOR/ – Kostel, fara, škola, obchod, hasičárna, obecní úřad…To je centrum Staré Říše na Jihlavsku. Bydlí tam ale i soukromý zemědělec František Pokorný, nad jehož sbírkou puků pookřeje srdce každého hokejového fanouška. Černým upomínkám na velké sportovní události věnoval celou jednu místnost a o každém kousku, který tam uvidíte, vám poví zajímavou historii nebo příběh.