Okresní derby přineslo vítězství Speřicím

PELHŘIMOVSKO - Neslavně dopadla Kamenice v Chotěboři. V rámci osmého kola utrpěla šestibrankový výprask. Více radosti mají ve Speřicích, kde si vzestup tabulkou zajistili výhrou v derby nad Ústrašínem.

1.10.2007

Podzimní derby fotbalistům Speřic vyšly. Po remízách s Budíkovem a Kamenící přišel plný bodový zisk v zápase s Ústrašínem. Foto: DENÍK/Kamil Vaněk

Duel, který už v půlce podzimu měl přívlastek záchranářský, se hrál v Kožlí. Budíkov dokázal zásluhou Zeta vybojovat bod.

SPEŘICE – ÚSTRAŠÍN 4:1

První půle přinesla průměrný fotbal, ale na šance jasně vyhráli domácí. Hlavičku Němce a střelu Jůzla vyrazili obránci hostů z prázdné branky. Dělovka Čeledy skončila na břevně a Štěpán při úniku trefil jen nohy brankáře Kubisky. Hosté to trestali, po autu otevřel skóre Koželuh.

Domácí alespoň do přestávky vyrovnali zásluhou povedené střely z trestného kopu v podání Němce. Druhý poločas začal ofenzívou Speřic, ale po Holendově gólu na 2:1 se karta obrátila. Hosté však své příležitosti nevyužili, proto Jůzl a Pohan zpečetili vítězství domácích.

Góly: 40. Němec, 55. Holenda, 65. Jůzl, 71. Pohan - 29. Koželuh. Rozhodčí: Franc. ŽK: 1:2. Diváci: 100. Poločas: 1:1.

Speřice: Brzoň – Čermák, Holenda, Sávi, Němec, Pohan (65. Menšík), M. Čeleda (75. Nenadál), Strnad, Vlček, Štěpán (76. Jančík), Jůzl.

Ústrašín: Kubiska – Razima, Rod, Prokýšek (76. Macek), Kubíček, Paclík, Šnicer (28. Fux), Jírů, Koželuh, Běloch, Dedera. (obo)

KOŽLÍ - BUDÍKOV 1:1

Domácí, opět ve značně oslabené sestavě, měli v utkání více brankových příležitostí, ale na vítězství to ani tentokrát nestačilo. Jako první zahrozili hosté, když se ocitl před prázdnou bránou P. Žáček, Březina si však postavil tyče na výbornou.

Střelecký účet utkání otevřel po nádherné akci hlavou Vladyka, kterého skvěle našel centr z kopaček D. Blažejovského. Do přestávky již diváci žádnou větší šanci neviděli. Ve druhém poločase nedokázalo Kožlí ani jednu ze svých brankových příležitostí přetavit v uklidňující gól, a tak musel zákonitě přijít trest. Chvilku před koncem utkání přehlavičkoval Zet domácího gólmana a zajistil tak dělbu bodů. Hosté si však remízu zasloužili.

Góly: 20. J. Vladyka – 89. Zet. Rozhodčí: Kliner. ŽK: 3:0. Diváci: 50. Poločas: 1:0.
Budíkov: M. Bláha – Vostřejž, T. Bláha, Zet, Pokorný, Prokop, F. Žáček, Zástěra, Marousek, P. Žáček, Vodrážka (60. Ehrlich).

CHOTĚBOŘ – KAMENICE 6:0

Chotěboř s pozměněnou sestavou na soupeře vlétla a již ve druhé minutě se dostala do vedení. Pak přišly nevyužité šance domácích, když Moravec neproměnil samostatný únik a Hromádku vychytal gólman. Po úvodním tlaku domácích se hra vyrovnala, největší šance hostů skončila na tyči.

Druhý poločas ale patřil prakticky jen domácím, kteří pěti góly zaznamenali jasné vítězství. K chotěbořské výhře přispěl i hostující kapitán Kozelek, který byl po druhé brance vyloučen.

Góly: 54. a 71. Novotný, 73. a 76. Motl, 2. Moravec, 78. Pffeffer. Rozhodčí: Šetek. ŽK: 1:3. ČK: 0:1 (Kozelek). Diváci: 200. Poločas: 1:0.
Kamenice: Bartoška – Spěváček, Novák, J. Strašík, M. Strašík, Chodúr, Musil (69. Pechek), Kozelek, Plášil, Zedník (64. Halada), Kotek. (ham)

1.10.2007 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Stavebnictví - Stavebnictví Stavební instalatéři 28 000 Kč Stavební instalatéři Instalatér. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 28000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce: údržba budov, nové instalace ve výrobních halách., , Požadujeme: vyučení v oboru, samostatnost., , Nutný telefonický kontakt předem!. Pracoviště: Nrj servis s.r.o. - pracoviště humpolec, Nádražní, č.p. 101, 396 01 Humpolec. Informace: Monika Miksová, +420 728 813 281. Výroba - Ostatní strojírenští technici Montážní a servisní 15 000 Kč Ostatní strojírenští technici Montážní a servisní technik. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: . Pracoviště: Euro masiv s.r.o., Řemenovská, č.p. 1999, 393 01 Pelhřimov. Informace: Jaroslav Vichr, +420 565 333 900. Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Operátor strojů a 13 500 Kč Obsluha zařízení na zpracování a povrchovou úpravu kovů a jiných materiálů Obsluha strojů na zpracování kovů. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13500 kč, mzda max. 14500 kč. Volných pracovních míst: 6. Poznámka: Nutný telefonický kontakt předem!. Pracoviště: Detail partner s. r. o.- pracoviště, Žižkova, č.p. 771, 394 68 Žirovnice. Informace: Valeriy Vornyk, +420 775 998 990. Výroba - Výroba Montážní dělník 14 500 Kč Montážní dělníci výrobků z pryže a plastů Montážní dělník. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14500 kč. Volných pracovních míst: 7. Poznámka: Osobní kontakt na adrese: Nádražní 1867, Humpolec, , Nutný telefonický kontakt předem!. Pracoviště: Elite-l.v.p. praha s.r.o. - jiřice, 396 01 Humpolec. Informace: Vasyl Lavryšyn, +420 608 977 345.

Už dvakrát zakopli fotbalisté Počátek, ale v Žirově další bodovou ztrátu nedopustili. Body odvezli po výsledku 1:2.

Horní Ves narazila v Hořepníku

Pelhřimovské kuželkářky tvrdě udeřily ve střední části

-

Start sezony nenabídl euforii, ale solidní míru naděje

Pelhřimov – Dvě úvodní kapitoly má za sebou II. liga hokejistů. Do značné míry přebudovaný tým Pelhřimova v nich obstál. Navzdory tomu, že měl velmi těžké vylosování.

Národní házenkáři Jiskry našli formu, přehráli i Ostopovice

Humpolec – Stoupání tabulkou pokračuje, národní házenkáři humpolecké Jiskry vyhráli třetí zápas v řadě a ve II. lize už jsou v lepší polovině.

-

N. Cerekev si dojela pro prohru do Plačkova, stále ale vede

Pelhřimovsko – Špička tabulky IV. třídy se zase vyrovnala. Může na za to překvapivá prohra vedoucí Nové Cerekve v Plačkově. Na lídra se tak dotáhl Častrov.