Z hlediska výkonu rozhodně nepatřil mezi tuctové hráče, v zápase o třetí místo se dokonce blýskl parádní ranou zpoza šestnáctky, která skončila v síti slovenského mistra Artmedie.

České Budějovice po sezoně změnily trenéra. Místo Františka Straky vás nyní vede Jan Kmoch. Pomohlo vám to z hlediska boje o ligový dres?

To je otázka. Zatím se připravujeme tři týdny, takže na podobné úvahy je asi brzo. Jsem rád, že jsem dostal šanci připravovat se s áčkem, a doufám, že trenéra přesvědčím, že do něj patřím. Nicméně je víc než jasné, že zužování kádru nás teprve čeká.

V jaké fázi přípravy na první ligu jsou České Budějovice?

Dá se říci, že končíme hrubou přípravu. Dosud jsme hodně běhali, posilovali, teď už strávíme času na hřišti přece jen více.

Ligové týmy moc turnaje hrát nechtějí. Jak je to s vámi? Hrajete v rámci přípravy raději turnaje, nebo jednotlivá přípravná utkání?

Musím se přiznat, že turnaje moc nemusím. Jsou na celý den, je při nich náročnější si odpočinout a zregenerovat síly, které z přípravy chybí. Pak se také musím několikrát rozcvičovat a to také není nic příjemného.

Když jste před lety začínal v béčku Dynama, stavěl vás trenér spíše na defenzivního záložníka. V prvním utkání v Nové Včelnici jste ale hrál prakticky v útoku, hned za hrotem. Dostáváte nyní více ofenzivní úkoly?

To bych neřekl, protože to není trvalý jev. Přišel nový trenér, který si nás testuje, zkouší, kde by kdo mohl hrát. Já sám se stále považuji za záložníka, rád hraji ze středu, ale je mi jedno, jestli mám více defenzivních, nebo ofenzivních úkolů.