Pacov se poprvé v letošním ročníku propadl až na poslední příčku, Žirovnice je po domácím debaklu s Bystřicí předposlední. Oba týmy mají tedy nůž na krku.

Každý zápas je teď pro nás důležitý

Pacov má před sebou náročný týden. Po Hartvíkovicích dnes okusí dalšího divizního kandidáta Ždírec, v neděli bude hostit na jaře výborné Jemnicko.

„Nebudu nic zastírat, naše situace je opravdu hodně vážná. Nepovedlo se nám přes zimu udržet na stejné kvalitativní úrovni kádr, což se projevilo pádem v tabulce,“ uvědomuje si příčiny sešupu až na poslední příčku trenér Jan Grombíř.

Pacovu nezbývá než bojovat: „Teď už potřebujeme bodovat pomalu v každém utkání a nic než maximální nasazení, obětavost a kolektivní výkon nám vylepšení současné pozice v tabulce nepřinese,“ ví kouč, který netuší, kdo z dvojice Ždírec-Jemnicko je momentálně těžším soupeřem: „Ždírci jde o postup a na jeho straně je nezpochybnitelná fotbalová kvalita. Počítám, že dnes bude hrát otevřeně, přijede si pro tři body. Jemnicko bude v neděli asi více bránit, zřejmě by se spokojilo i s bodem, ale vzhledem k posilám, je to soupeř na podobné úrovni jako Ždírec.“

Slavoj pojede do Budějovic s béčkem

Fotbalisté Žirovnice v sobotu museli vypít pořádně hořký lektvar. Proti Bystřici už tradičně vyhořeli a inkasovali sedm branek. I když to nebude snadé, je potřeba, aby tým co nejrychleji zapomenul a soustředil se na další důležité boje o záchranu. Dnes se představí v Moravských Budějovicích, které jsou v sestupových vodách namočené podobně.

„Utkání je to bezesporu velmi důležité, jenže mi ho bohužel odehrajeme s béčkem. Kvůli středečnímu termínu nemůže šest hráčů základu, další čtyři máme zraněné. Proto si o výsledku moc iluzí nedělám,“ prohlásil kouč Žirovnice Miroslav Kořínek.