TŘEBÍČ B - JEMNICKO 2:0

Třebíč B měla problémy se sestavou, na marodku přibyli Ošmera a Jurka, nemohl hrát ani Heres. Hosté vstoupili do zápasu lépe a hned na začátku měl štěstí Koubek, když za něj chytalo břevno. Potom se hra uklidnila a domácí srovnali krok.

„Do poločasu jsme neměli žádnou šanci. Potom jsme se však domluvili, že dáme balon víc na zem, a to se vyplatilo,“ říká třebíčský kouč Seifert.
Zápas rozhodly mladé pušky. Ve 49. minutě Durajka vysunul kolmicí Durdu a ten zamířil nekompromisně do šibenice - 1:0. Hosté mohli vzápětí odpovědět, ale Krejča trefil břevno. V nastavení pojistil třebíčské juniorce výhru Řezáč. „Jemnicku jsme vrátili podzimní porážku a získali tři cenné body,“ dodává Seifert.

Góly: 49. Durda, 92. Řezáč. Rozhodčí: Machát, ŽK: 4:2. Diváci: 130. Poločas: 0:0. Třebíč B: Koubek - Venhoda, Brabenec, Prokop, Jurka - Vít, Pekárek (38. Řezáč), Dvořák, Durajka (80. Hruška), Svoboda (75. Man) - Netoušek, Durda. Jemnicko: Růžička - J. Kincl, Obrdlík, Křivánek (46. Křivánek), Ďurač - Anděl (79. Čech), Koutný, Krejča, Noháček - Novotný, Cech. Nejlepší hráči: Durajka, Prokop, Netoušek.

V. BÍTEŠ – ŽIROVNICE 1:0

Vyrovnané utkání bez vážnějších příležitostí rozhodl začátek druhého poločasu. Domácí Kadlec si pohrál se žirovnickými zadáky, parádně našel Buchtu, který se před gólmanem nerozpakoval a vystřelil Velké Bíteši tři body. Žirovnice se na nějaký výraznější nápor nezmohla, a tak si domácí vítězství pohlídali.

Gól: 56. Buchta. Rozhodčí: Jurka. ŽK: 2:2. Diváci: 150. Poločas: 0:0. V. Bíteš: Šula – Trojan, Pohl, Klusák, T. Pelán – Veselý, Buchta (80. Jelínek), Berka, Kadlec (90. T. Loup) – Antoš (90. Láznička), Hammer. Žirovnice: Socha – P. Houška, Kněžínek, Beneš, Charousek (46. Máca), Kořínek – Staněk (77. Zaňák), Vodáček, T. Houška – J. Musil (65. J. Poustecký) – Serbus. Nejlepší hráči: Kadlec, Berka – Vodáček.

BYSTŘICE - OKŘÍŠKY 3:1

Bystřice začala náporem. Hned v úvodu chytil Fiala penaltu Holému. Ten ještě do poločasu stačil spálit jednu vyloženou šanci. Všechny góly začaly padat ve druhém poločase. Do vedení šli hosté. Kotrba se nejlépe zorientoval ve skrumáži a zavěsil. Hned o čtyři minuty ale bylo srovnáno. Agilní Holý si zaběhl za obranu a nedal Fialovi šanci. Stejný kousek zopakoval i o chvíli později po vysunutí od Špatky. Zasloužené vítězství Bystřice pak pojistil po další Špatkově přihrávce Buchta.

Góly: 68. a 71. Holý, 78. Buchta – 64. Kotrba. Rozhodčí: Zadinová. ŽK: 0:1. Diváci: 150. Poločas: 0:0. Bystřice: Trávníček – Špatka, Kozáček, Sysel, Mitáš – Vrzal, Matuška (80. Prášil), Sklenář, Zbytovský – Holý (89. M. Svoboda), Havlíček (74. Buchta). Okříšky: Fiala – Tekal, Bastl, Voda, Zeman - Tůma, Dočkal, Malý, Jůza - Kotrba, Valenta. Nejlepší hráči: Sysel, Špatka – Kotrba.

PACOV – JANOVICE 0:1

Hosté měli zpočátku herní převahu, přičemž dvě šance zahodil Lovětínský. Po čtvrthodince se Pacovští otřepali a vyrovnali hru, vytvořené šance však proměnit nedokázali. Druhá půle začala pro domácí nešťastně, když se vyfauloval Čech a šel pod sprchy. Janovice využily hry proti desíti a samostatná akce a zakončení Lovětínského znamenala vedení 1:0. Domácí se tlačili do útoku až do konce utkání, ale své šance nezužitkovali. Další prohrou si tak značně zkomplikovali boj o záchranu krajského přeboru.

Gól: 78. Lovětínský. Rozhodčí: Beneš. ŽK: 5:2. ČK: 1:0 (52. M. Čech). Diváci: 200. Poločas: 0:0. Pacov: Basík – Vejsada, Čech, Vlk, Přibyl - Maršík, Kolací, Hrobský, Zeman (46. Zíka) – Kubů, Pavelec (84. Rybčák). Janovice: Rezničenko – Lokvenc, Špendlíček, Tržil, Reiterman - Šeda (66. Dibdiak), Fišer, Lapeš, Lovětínský - Soural, Rychecký (90. Chramosta). Nejlepší hráči: Basík – Fišer, Tržil.

POLNÁ – M. BUDĚJOVICE 2:0

První poločas přinesl vyrovnanou partii, kdy se na straně domácích v prvních dvaceti minutách vytáhl brankář Skočdopole, který zlikvidoval dva samostatné nájezdy. Nejprve Krejčího a o tři minuty později Michala. Polenští následně ovládli střed hřiště. První půlka skončila gólem do šatny, kdy minutu před koncem poslal Adamec z levé strany centr před bránu, Kovář prodloužil a Tomas se nemýlil.

Druhá pětačtyřicetiminutovku přinesla zajímavé okamžiky na obou stranách. Domácí ovšem předvedli lepší partii a vytvořili si dvě gólové příležitosti, při kterých se vyznamenal brankář Klouda. Moravské Budějovice se snažily hrozit z protiútoků a případných rohů, ale větší gólovou šanci si nevytvořily. Polenský Holas naopak pojistil výhru gólem ze šestnácti metrů.

Góly: 44. Tomas, 67. Holas. Rozhodčí: Ságl. ŽK: 1:2. Diváci: 250. Poločas: 1:0. Polná: Skočdopole – Pártl, Frolda, Mezera, Kratochvíl – Kovář, Holas (68. Gondek), Krčál, Oberreiter (63. Korber) - Tlačbaba (43. Adamec), Tomas. M. Budějovice: Klouda – M. Černý, O. Busta, K. Busta, Novotný (63. Bratrů)- M. Černý, Škoda, Vranka, Michal – Malík (63. Šabatka), Krejčí. Nejlepší hráči: Skočdopole, Holas – Klouda.

VRCHOVINA – HARTVÍKOVICE 1:0

Vrchovina vyrukovala na favorita bez ostychu a po několika náznacích šancí šla do vedení. Za ruku v hartvíkovickém vápně se kopala penalta. Tu se štěstím proměnil Kamil Skalník – Chalupa si sice na míč sáhl, ale ten nakonec doskákal do branky. To domácí mladíčky ještě více nakoplo. Ve druhé půli mohli několikrát svoje vedení pojistit, jenže když už se povedlo dovést kombinaci do zdárného konce, byl na místě Chalupa. V závěru si Hartvíkovice vytvořily několik standardních situací, ale vyložená šance nepřišla.

Gól: 26. K. Skalník (PK). Rozhodčí: Bína. ŽK: 2:2. Diváci: 200. Poločas: 1:0. Vrchovina: Krupík – Mrkos, Suský, O. Poul, Polášek – Wolker, Němeček, K. Skalník (90. Chrást), Kalich – V. Fagula (90. Buchta), M. Skalník (82. Mužátko). Hartvíkovice: Chalupa – Bdžoch (63. Mičko), Davídek, Vodička, Kašpar – Duša (66. Neumann), Hošek, Chládek, Nikolov (46. Hanák) – Záviška, Horváth. Nejlepší hráči: V. Fagula, K. Skalník – Vodička.

ŽDÍREC – HUMPOLEC 1:0

Ve Ždírci se hrál bojovný fotbal, kde diváci příliš gólových příležitostí neviděli. Zápas nabídl spíše mnoho osobních soubojů. Domácí se ujali vedení pět minut po změně stran, když se prosadil Roman Mareš po kombinační akci Čalkovského s Hanouskem.

Po vedoucím gólu ale musel udělat trenér Ždírce několik změn, když pro zranění museli odstoupit tři klíčoví hráči. Dekora se poté zatáhla do obranné ulity. Humpolec mohl čtyři minuty před koncem vyrovnat, ale mladíček Beránek se zalekl šance, takže se k ráznému zakončení ani nedostal.

„Fotbal nebyl příliš o kráse. Po prvním góle a vynucených střídáních jsme už jen bránili výsledek. Častokrát jsme jen odkopávali míč,“ přiznal ždírecký kouč Richard Zeman.

Gól: 50. R. Mareš. Rozhodčí: Žilka. ŽK: 1:1. Diváci: 250. Poločas: 0:0. Ždírec n. D.: Šváb – Kysilko, Klupka, Havel – Blažek, Carda, Čalkovský, R. Mareš (54. Smejkal), Šnobl – Kolouch (66. Sobotka), Hanousek (73. Dolejší). Humpolec: Padrnos – Kameš (75. Keller), Hes, Procházka, Kotek – Kopic (66. Beránek), Černík, Janda, Svoboda – Paťha (80. Jíša), Šplíchal. Nejlepší hráči: Čalkovský, Havel – Svoboda.

Příští kolo: Velká Bíteš – Pelhřimov, Žirovnice - Bystřice n. P., Okříšky - Ždírec n. D., Humpolec - Třebíč B, Jemnicko – Vrchovina, Hartvíkovice – Pacov, Janovice – Polná, M. Budějovice – Borovina.