Výsledek zápasu by tak už deset kol před koncem soutěže mohl napovědět, kdo nasadí k závěrečnému trháku. Oba týmy už divizi zažily a chtějí do ní zpátky.

„Důležitost zápasu si uvědomuji. Bude to zajímavá konfrontace. Moji hráči ale mají tyhle zápasy rádi, nebojíme se,“ říká ždírecký kouč Richard Zeman.

To trenér Hartvíkovic Jiří Hajský překvapivě ze zápasu žádnou vědu nedělá. „Šlágr? Co pozoruji, tak je tahle soutěž vyrovnaná. Žádné mužstvo moc nevyčnívá, ani Ždírec mě nijak extra nezaujal. Na podzim nám dalo víc zabrat třeba i Jemnicko. Ale dejme tomu, že půjde o první místo. Každopádně k zápasu přistoupíme jako ke každému jinému,“ tvrdí klidným hlasem Hajský.

Zkušenosti zápas nerozhodnou. Na to jsou oba týmy příliš vyrovnané. Co bude hrát hlavní roli? Zřejmě aktuální forma. A v tom mají plus Hartvíkovice, které proplouvají jarem bez ztráty bodu. Navíc se zápasem k dobru. „Daří se nám a byli bychom rádi, kdyby to pokračovalo i ve Ždírci,“ podotýká Hajský.

To Dekora minulý zápas prohrála s nováčkem z Janovic. Gólem z penalty. „Ale nebudu říkat, že to byla smolná porážka. Byla zasloužená. Beru to jako facku, která přišla v pravý čas,“ ujišťuje Zeman.

Oběma týmům bude chybět pro karetní tresty jeden hráč. Hartvíkovicím obránce Oldřich Davídek a domácímu Ždírci gólman Tomáš Benc, který dostal v minulém utkání červenou kartu. „Ale bez ohledu na to by stejně chytal Honza Šváb, kterému jsem to říkal ještě před zápasem s Janovicemi. Mám mladé gólmany a pravidelně je točím,“ vysvětlil Zeman. Kvůli zranění ale utrpí jeho tým citelnou ztrátu. Svalové potíže trápí jednoho z klíčových mužů ofenzivy - Radka Koloucha. Zatím to na jeho start nevypadá. Ale stále doufáme, že se dá do kupy,“ uzavřel Zeman.

ŽDÍREC vs. HARTVÍKOVICE

Poslední vzájemný zápas: Hartvíkovice - Ždírec 1:0 (9. září 2007, 5. kolo).
Jarní výsledky Ždírce: Polná 1:0, Borovina 3:0, M. Budějovice 1:0, Janovice 0:1.
Jarní výsledky Hartvíkovic: Žirovnice 2:0, V. Bíteš 2:0, Bystřice 3:0.
Nejlepší střelci Ždírce: 10 - Petr Čalkovský, 4 - Tomáš Máša, 3 - Roman Mareš.
Nejlepší střelci Hartvíkovic: 13 - Miloš Neumann (nejlepší střelec soutěže), 5 - Jakub Mičko, 3 - Michal Vodička.
Největší hvězdy Ždírce: Petr Čalkovský, Roman Mareš, Petr Slanař.
Největší hvězdy Hartvíkovic: Miloš Neumann, Aleš Chalupa, David Jirgl.

Hartvíkovice neprohrají, tvrdí marod Jirgl

Hartvíkovice - Podobné zápasy mu sedí. Dokáže je rozhodovat. Jenomže tentokrát hartvíkovický útočník David Jirgl zůstane doma. Žádný Ždírec. Obávaný kanonýr se stále zotavuje po lednové operaci křížových vazů. A na brzký návrat to zatím nevypadá. Alespoň ne v této sezoně.

„Před čtrnácti dny jsem začal chodit do práce. Ale doktoři mi řekli jasně, že půl roku musím být bez kontaktního sportu, takže to vidím až na letní přípravu,“ prozradil sedmadvacetiletý útočník. V kondici se ale udržuje. „Chodím běhat, plavat a do posilovny, takže pohyb mám,“ ujišťuje Jirgl.

Hrát pravidelně divizi
Podzim, během kterého se zranil, strávil na hostování v divizním Velkém Meziříčí, kam odešel po sestupu Hartvíkovic do krajského přeboru. Důvod byl jasný. Zpátky do nižší soutěže se mu nechtělo. „Chtěl bych hrát pravidelně divizi,“ říká odhodlaně i dnes. Jeho přání se může výrazně zrealizovat už v neděli ve Ždírci. Pokud by Hartvíkovice uspěly, měly by návrat do divize ve svých rukou. „Myslím, že tam neprohrajeme. Každopádně půjde o hodně zajímavý a atraktivní zápas,“ podotýká.

Palce bude držet z domova
Se spoluhráči se ale na Havlíčkobrodsko nechystá. „Není to kvůli tomu, že bych byl na tribuně nervózní. Teď jsem je viděl celkem často. Hraje se v neděli a cestovat tak daleko se mi moc nechce. To se radši půjdu podívat ráno na Velké Meziříčí, které hraje s prvním Blanskem,“ usmívá se Jirgl.

Kde ale začne letní přípravu a bude pokračovat hráčskou kariéru, ještě rozhodnutý není. „Samozřejmě bude záležet na tom, jak dopadnou Hartvíkovice. Nevím, co bude. Jestli tu zůstanu, nebo odejdu do Velkého Meziříčí. To se teprve uvidí,“ uzavřel kontroverzní útočník.