Polná vydolovala ze tří úvodních zápasů dva body, na humpoleckém kontě je dokonce nula. O následujícím víkendu však mají možnost špatnou bilanci zlomit, soupeři hrůzu rozhodně nepouštějí. Polná hostí Pacov, Humpolec v derby Žirovnici.

Tým není ustálený

„My jsme před jarní částí na postup nemysleli, ale porážky nás zaskočily,“ říká humpolecký kouč Jindřich Březina a přemýšlí o důvodech: „Máme problém v ofenzivě. Odešel Křikava, který vstřelil deset gólů. Skončil Guzik, jenž dal další tři a k tomu přidal sedm asistencí. Tyhle body nám ve finální fázi chybí. Navíc nás zasáhla zranění, v Okříškách jsme hráli se třemi dorostenci, další hráči nastupují nedoléčení. Ale nemá cenu nad tím brečet, hrát budeme s tím, co máme. Mužstvo se hodně změnilo, musí se ustálit. Zastávám názor, že jádro týmu má být humpolecké a posily nadprůměrné.“

Humpolec poznamenala hned první nečekaná porážka s Jemnickem. „Trochu jsme to podcenili. V dalších zápasech s Pelhřimovem a v Okříškách nám chyběla větší vůle po vítězství,“ tvrdí Březina.

Další Achillovou patou je bránění standardních příležitostí. „Ze standardek jsme dostali pět branek. To je problém, na kterém pracujeme,“ dodává zkušený kouč Březina.

Polná nedokázala navázat na povedenou zimní přípravu a odvetnou částí prochází s utrápenou grimasou. Z devíti možných bodů posbíral tým kouče Milana Palkoviče pouze dva, což je hodně málo.

„Není to žádné zděšení, ale určitě si budeme muset v kabině promluvit,“ netají plánované „mytí hlav“ polenský trenér, který si v hodnocení posledního vystoupení svých svěřenců na hřišti Vrchoviny (0:0) servítky příliš nebral. „Chybělo mi tam úplně všechno. V některých momentech jsme hráli až trapně. Mančaft nehraje tak, jak by měl,“ hodnotí Palkovič.

Trenér postrádá maximální přístup

Pod špatnými výkony se podle kouče podepisuje jedno jediné. Chybí maximální přístup. „Je to pouze o tom chtít. Jména nejsou všechno,“ tvrdí kouč. „Pokud chceme hrát na špici, musíme přístup změnit.“

Případný psychický blok z nepovedeného startu vylučuje. „V týmu máme zkušené kluky, takže v tomhle bych rozhodně problém nehledal. Krčál, Frolda, Kovář, Holas, Mezera, ti všichni toho odehráli už hodně. Je to pouze o tom víc chtít,“ opakuje Palkovič, který věří v brzké „uzdravení“ svého týmu.

Pavel Mikeš, Vít Brabec