Dva týmy z druhé poloviny tabulky se střetnou v utkání na Borovině. Hostující Žirovnice jde do utkání s jasným cílem: Vyhrát. „Žádnou konkrétní představu o zápase nemám. Je to utkání venku, takže musíme hrát na brejky,“ svěřil se trenér Žirovnických Miroslav Kořínek.

 
Obávaný středeční termín zápasu se promítne hlavně v sestavě. „Už teď vím, že mi budou chybět minimálně čtyři hráči. Nejde ani tak o zranění jako o pracovní absence. Nechápu, kdo vymyslel hraní ve středu,“ zlobil se Kořínek.

Pacovu bude chybět jen Vlk

Pacovští fotbalisté se střetnou s Bystřicí, která zatím nijak nezáří, a budou usilovat o prolomení remízového prokletí domácích zápasů.
 
Trenér Jan Grombíř doufá, že třetí zápas na domácím hřišti v řadě skončí ziskem všech bodů. „Soupeř má tři body, třikrát remizoval, takže se pokusíme o něco víc. Určitě už nám nebude stačit pouhá remíza,“ shrnul svou představu o zápase trenér Pacova.
 
Velké změny v sestavě ale pravděpodobně nechystá. V záložní řadě se tým bude muset obejít bez Ondřeje Vlka, který musí plnit studijní povinnosti.
 
„Sestava bude jinak nejspíš stejná jako v minulém zápase s Polnou. Naštěstí nemusíme řešit zranění ani jiné omezení kvůli práci,“ konstatuje Jan Grombíř.

Chystá se reparát

Pelhřimovší fotbalisté mají před domácím publikem jasný cíl. Musí odčinit minulou prohru s týmem Okříšek. Podle trenéra Leoše Mitase se v utkání s B týmem Třebíče budou Pelhřimovští snažit získat ztracené tři body a na domácím trávníku zvítězit.
 
„Určitě musíme hrát zodpovědněji než v sobotu. Bude to chtít víc aktivity směrem dopředu, zlepšit útočnou fázi a jít důrazněji za vítězstvím,“ řekl k taktice svého týmu Mitas.
 
Narozdíl od Žirovnice nemusí Pelhřimovští řešit velké ztráty v základní sestavě, ať už z důvodu zranění, nebo kvůli pracovnímu vytížení hráčů. „Doufám, že budeme kompletní. Zatím nikdo nic nehlásil, takže by to mělo být bez problémů,“ vyřkl příznivou zprávu pro fanoušky kouč Spartaku.