Ještě 13 minut před koncem vedly Janovice 1:0, ale na tři body nakonec nedosáhly. „Škoda, mohli jsme vyhrát a být alespoň chvíli první,“ usmíval se trenér Tomáš Jansa.

U Reitermana trenérovi zatrnulo

Nedělní utkání se pro hostující tým nevyvíjelo růžově. Janovický kouč musel už v první pětačtyřicetiminutovce dvakrát vynuceně střídat.

Padrnos, který v úvodu neproměnil nájezd, odstoupil ve 25. minutě, Reiterman o deset minut později. „Takový zásah do sestavy se samozřejmě projeví. Ve zbytku první půlky jsme se hledali,“ komentuje Jansa, kterého ztráta obou hráčů mrzí.

„Padrnos, který hrál poprvé, laboroval s kotníkem už před soutěží a zranění si nejspíše obnovil. U Reitermana nám v jednu chvíli zatrnulo. Dostal šlapák po odkopu, ale naštěstí se nepotvrdila zlomená noha. Bude to asi silnější zhmožděnina a snad se dá do týdne do kupy,“ přál by si trenér.

Domácí si bod zasloužili

Remíza 1:1 se zrodila ve druhé půlce, kterou hosté odehráli vcelku dobře. „Po přestávce jsme tu hru srovnali a hráli to, co jsme si řekli,“ těšilo janovického kouče.

Na Rychteckého gól ovšem domácí dokázali odpovědět. „I když jsme měli více vyložených gólových šancí, tak domácí si za tu velkou snahu bod také zasloužili,“ říká Jansa. „Před soutěží jsem měl strach z defenzivy, ale teď to vypadá, že bude těžší dávat góly. To vedení jsme mohli pojistit. Ale každý bod je dobrý,“ dodává.