Slavoj nachystal test pro ofenzívu

Žirovnice se dnes v domácím prostředí střetne s účastníkem I. B třídy Černovicemi. „Očekávám, že ke generálce nastoupíme v kompletním složení, bohužel v mistrovské premiéře tomu tak nebude,“ sděluje špatnou zprávu pro fanoušky trenér týmu Miroslav Kořínek.

Z tohoto důvodu musí přizpůsobit sestavu. „Poskládáme to tak, aby se základní jedenáctka co nejvíce blížila té za týden.“

Mezi soupeři je rozdíl dvou tříd, což by mělo být na hřišti znát. „Potřebujeme prověřit kvalitu útoku a hlavně s definitivní platností rozhodnout o jeho složení. Něco v hlavě už mám, ale jsou tu i další adepti,“ tvrdí Miroslav Kořínek.

Zkoušení hráčů prý už skončilo

Soupeře ze stejné soutěže si pro generálku vybral Pelhřimov. Zítra od 18 hodin se na hřišti v Čechtíně střetne s nováčkem krajského přeboru rezervním týmem Třebíče.

„Celý týden jsem nebyl v Pelhřimově, proto doufám, že jsou všichni kluci zdravotně v pořádku,“ s nadějí v hlase prohlásil pro Deník kouč týmu Leoš Mitas.

Pro něj už období testování skončilo. „Rozhodně tam nepojedeme s žádným širokým kádrem. Počítám s nominací patnácti či šestnácti hráčů, přičemž základní sestava by se měla co nejvíce blížit té, s níž začneme mistrovské zápasy,“ vysvětlil.

Juniorka Třebíče je prý na závěr přípravy ideálním soupeřem. „Hráli jsme se soupeři s vyšších i nižších soutěží, teď máme k dispozici zápas proti týmu, který je zhruba na naší úrovni. To je ideální pro to, aby se ukázalo, jak na tom ve skutečnosti jsme,“ tvrdí trenér pelhřimovského Spartaku.

Generálka je čeká teprve ve středu

Pacov se zítra představí v Malšicích, ale generálka na mistrovské boje to pro něj nebude. „O tom se ještě hovořit nedá. Nebudeme kompletní, navíc pravá generálka nás čeká až ve středu v domácím zápase proti Jindřichovu Hradci,“ vysvětluje kouč Jan Grombíř.

Ten se chystá testovat pro Pacov dva staronové hráče. Oba patří do kádru nedaleké Obrataně.

Obránce Petr Čekal absolvoval s týmem celou letní přípravu, útočník Jan Dvořák byl pacovským vedením osloven na turnaji v Chýnově.
Poslední test odhalí slabá místa

Humpolec se dnes představí ve Žďáře nad Sázavou. Proti diviznímu soupeři nevyběhne rozhodně ta jedenáctka hráčů, která by měla zahájit boje o mistrovské body.

„Jedná se sice o generálku, ale ideální sestavu postavit nemůžeme. Jednak mají někteří hráči zdravotní problémy, někteří další řeší problémy osobní,“ informuje humpolecký trenér Jindřich Březina.

Případný skalp divizního soupeře by byl zajisté vítaným povzbuzením do bojů v krajském přeboru, ale výsledek je až na druhém místě.

„Jedeme tam s tím, že budeme chtít zapracovat na některých taktických záležitostech. Poslední zápasy nám ukázaly naše slabiny, na jejich odstranění se snažíme pracovat a toto utkání nám řekne, jestli jsme udělali nějaký pokrok,“ vysvětluje účel generálky humpolecký kouč.