„Je to dané především tím, že soutěž začíná až na konci března a já mám tým složený z vesměs zkušených fotbalistů. Naše hra není založená na fyzické kondici,“ vysvětluje kouč nováčka Tomáš Jansa.
Přípravu uzpůsobuje podle věku svých svěřenců. „Mám v týmu kluky, kteří už mají něco odehraného a ví, co potřebují. Bylo by to jinak, kdybych pracoval s mladšími fotbalisty, ale prohánět někde po lesích hráče typu Hekerleho nebo Chylíka? To by účel moc nemělo,“ podotýká Jansa.
To další exjihlavský kouč, Jindřich Březina, vyhnal svoje svěřence do terénu už minulé pondělí. Humpolci navíc naordinoval pět tréninků týdně.
„Jedná se o klasickou zimní přípravu, žádný extrém. Je samozřejmě potřeba zapracovat na fyzičce,“ vysvětluje zkušený trenér.
Humpolec už má za sebou i první přípravný zápas. Minulý víkend podlehl vysoko 1:5 jihlavským dorostencům. „Šli jsme do zápasu s fyzické přípravy a navíc nám chybělo osm lidí. Tím ale nechci snižovat výkon Jihlavy, který byl velmi dobrý,“ dodal Březina.
Do přípravy se ovšem zatím nezapojil Martin Guzik, který je na odchodu. „Stále se o tom jedná, ale fotbalistu jeho formátu bych chtěl v týmu udržet,“ dodal Březina.