Pořadatele pochválil i předseda krajského fotbalového svazu a člen výkonného výboru ČMFS Miroslav Vrzáček Pro humpolecké to byla zajímavá zkušenost a byla přínosem nejen pro fotbalový klub, ale i pro celé město.
Jako v Lize mistrů
Už samotné zahájení finálového zápasu bylo slavnostní. Po vzájemné domluvě přivezly oba pražské týmy klubové dresy v žákovských velikostech. Do nich se oblékli hráči humpolecké starší a mladší přípravky. Ruku v ruce hráčky doprovodili k nástupu. Poté všichni diváci povstali, neboť z reproduktorů zněla česká státní hymna.
Představily se sestry známých fotbalistů
Několik známých jmen se objevilo v sestavě Sparty. Například do útoku nastoupila Kateřina Došková, což je sestra fotbalových dvojčat Tomáše a Lukáše Doškových, kteří jsou známí hlavně díky angažmá ve Slávii. Dále za Spartu střídala sestra sparťanského obránce Jiřího Kladrubského.
Spokojený Vrzáček
Jedním z těch, kdo předávali stříbrné či zlaté medaile, byl i předseda krajského fotbalového svazu Vysočina, Miroslav Vrzáček: „Zápas finále poháru ČMFS žen se velmi vydařil. Je třeba fotbalovému oddílu v Humpolci poděkovat za bezchybnou organizaci. Vím, že s tím měli spoustu práce. Mluvil jsem o tom i na zasedání výkonného výboru ČMFS v Praze a mohu říci, že se vše setkalo s kladným ohlasem. Díky tomu, že se Humpoleckým podařilo sem tohle finále dostat, zviditelnil se i celý krajský fotbalový svaz, což nám dává velké naděje na zisk pořadatelství dalších významných zápasů ještě v letošním roce. Takovými akcemi jsou třeba utkání mládežnických reprezentací.“
Derby bylo vrcholem fotbalového dne
Organizace finálového odpoledne se humpoleckým povedla i přes to, že ráno se zde hrály dva mistrovské zápasy žáků a odpoledne na umělé trávě uzavírala sezonu v I. B třídě juniorka zápasem s Pohledem.
Radka Vazačová