K vidění bude souboj dvou nejlepších obran soutěže. Pokud ho hosté zvládnou, stanou se už kolo před koncem podzimní části půlmistry.

„My chceme vyhrát v každém zápase. Na remízu nehrajeme,“ tvrdí ždírecký kouč Richard Zeman. Oba dnešní soupeři si během dvou týdnů připsali skalp do té doby ve formě hrající Bystřice.

„Hráli jsme tam dobře a využili prostupnosti jejich obrany. Naštěstí se nám podařilo otočit nepříznivý vývoj. Ale teď si budeme muset dát větší pozor.

Pelhřimov je totiž vzadu hodně kompaktní, navíc má v brance Pepu Moravce, který je podle mého názoru nejlepší brankář soutěže,“ podotýká trenér Zeman.

Pelhřimovský kouč Leoš Mitas nabádá svoje svěřence k trpělivosti. „Ždírec hraje ze zajištěné obrany a pak nemilosrdně trestá sebemenší chybu. Budeme se snažit vyčkávat a v nejvhodnějším okamžiku udeřit,“ plánuje Mitas. Recept na výhru je podle něj jasný. „To, že se do nějaké šance dostaneme, je jisté. Jen ji je potřeba proměnit,“ podotýká.

Ždírečtí míří do Pelhřimova kompletní. „Otazník trochu visí nad Petrem Čalkovským, který celý týden kvůli problémům s kotníkem netrénoval,“ prozradil kouč Zeman. Počítat také může s Romanem Marešem.

Chrudimský futsalista si nyní sice plní reprezentační povinnosti, ale na zápas bude připraven. „V pátek i v neděli hraje reprezentace přípravu s Maltou, ale sám Roman mi volal, že v sobotu chce nastoupit,“ pochvaluje si přístup svého svěřence ždírecký kouč.