Důvodů k oslavám je hned několik

„Slavíme pětaosmdesátiny klubu, pětasedmdesátiny fotbalového oddílu a zároveň oficiálně otvíráme nově zrekonstruované hřiště,“ vysvětlil předseda fotbalového oddílu Miroslav Kříž.

Nový hornocerekvický pažit by měl být rozhodně důstojným místem pro konání sportovních bitev klubu.

„S rekonstrukcí jsme začali 30. června loňského roku, když jsme dostali dotaci v rámci akce Zelený trávník. Využili jsme příležitosti a vzali si půjčku, která nám umožnila zbudovat i automatické zavlažování,“ přibližuje rekonstrukci předseda klubu.

Následně hrdě dodává: „Myslím si, že se nám povedlo naplnit sen mnoha cerekvických fotbalových generací. Už nemusíme pošilhávat na hřiště soupeřů a se závistí říkat tam mají ale trávu.“ Hřiště bylo zároveň rozšířeno, nová hrací plocha má rozměry 100 na 60 metrů.

Kvalita hřiště bude v sobotu prověřena více než důkladně. Zlatým hřebem fotbalového i společenského programu bude turnaj tří, který začne ve 13 hodin.

Pořadatelský klub v něm bude reprezentovat výběr hráčů z devadesátých let minulého století, kdy se ve městě hrála jihočeská I. B třída. „Byla to nejen generace výborných sportovců, ale lidí oddaných fotbalu. Tehdy tu byla výborná parta, která v rámci svého volna odpracovala na hřišti spoustu brigádnických hodin,“ má jen slova chvály pro dnes už vesměs fotbalové vysloužilce předseda klubu Miroslav Kříž.

Pogratulovat přijedou i hvězdy

Velkým tahákem pro diváky budou internacionálové Sparty Praha, kteří slíbili přivézt tým plný hvězd. Figurují v něm například Straka, Táborský, Mistr, Trval či Jurkanin. Na trávník bohužel nevyběhne trenér reprezentační jedenadvacítky Vítězslav Lavička. „Bohužel přijet nemůže. V sobotu natáčí dokument pro Českou televizi o fotbalovém tréninku mládeže,“ omlouvá slavnou osobnost Miroslav Kříž.

Třetím do party bude Výběr osobností a rozhodčích, který je z hlediska soupisky zatím tajemný jako hrad v Karpatech. Zřejmě ale dojde na „zouvání bruslí“. Kopačky by měl obléci mistr světa z roku 1985 Oldřich Válek či trenér pelhřimovského Spartaku Pavel Zmrhal. Účast taktéž slíbil pelhřimovský rodák a dlouholetý zahraniční zpravodaj Jan Šmíd, který by mohl z Prahy přivézt i svého kamaráda a nejoblíbenějšího českého fotbalového komentátora Jaromíra Bosáka.

Dojde i na derby sousedů a rivalů

Turnaj tří rozhodně nebude jediným fotbalovým kláním sobotního programu. Vše odstartují v 9 hodin starší žáci přátelským zápasem s Batelovem, poté se juniorka Horní Cerekve, která v žákovském věku dvakrát vyhrála okresní přebor a klub reprezentovala v I. třídě kraje Vysočina, střetne s dorostem Spartaku. Zajímavou podívanou slibuje i sousedské derby hráčů nad 50 let mezi Horní Cerekví a Horní Vsí, které má výkop v pravé poledne. Den oslav bude zakončen slavnostní schůzí v místním kulturním domě.

 

 Program oslav

9.00 Horní Cerekev – Batelov (starší žáci)
10.30 Horní Cerekev junioři – Pelhřimov dorost
12.00 Horní Cerekev – Horní Ves (hráči nad 50 let)
13.00 Horní Cerekev, Internacionálové Sparty Praha, Výběr osobnos– tí a rozhodčích (turnaj tří)
19.30 Slavnostní schůze v kulturním domě