Poslední Velká Bíteš narazí v dnešním utkání na dvanáctou Žirovnici. Svěřenci kouče Ladislava Němce se v poslední době zvedli, po třech utkáních bez prohry však přišlo klopýtnutí s Polnou (1:3).

„Poslední porážka nás mrzí. Bylo to hodně vyrovnané, měli jsme nějakých 15 střel, Polná jen pět, ale trestala naše chyby. Smolný duel musíme hodit za hlavu. Teď se pokusíme bodova. Je to pro nás klíčový zápas, hrajeme prakticky o šest bodů. Situace v dolních patrech tabulky se dost zamotala, musíme bojovat,“ burcuje trenér Spartaku.

Jeho tým se však v důležité bitvě bude muset obejít bez stále zraněného gólmana Šuly a v minulém zápase vyloučeného beka Blažka. Otazník visí i nad startem Němce, jenž léčí pochroumané koleno, naopak nastoupit by měl Berka. „Definitivně se o složení kádru rozhodne na dnešním tréninku,“ podotkl včera Němec.

Nejtěžší možný soupeř čeká zítra novoměstskou Vrchovinu. Mladému týmu trenéra Jiřího Plocka se v jarní části soutěže ještě nepodařilo vyhrát a mužstvo kleslo až na předposlední příčku tabulky.

Zlomit nepříznivou bilanci mohou novoměstští fotbalisté proti lídrovi přeboru – Hartvíkovicím.

„Nebude to v žádném případě nic lehkého. Hrajeme ale před domácím publikem a diváci nás můžou vyhecovat k dobrému výkonu. Hodně bude záležet na tom, jak se klukům povede začátek. Pokud bychom brzy inkasovali, pak by se zápas těžko otáčel v náš prospěch. Na úvod střetnutí si musíme dát velký pozor. Nicméně soupeře se nebojíme a budeme bojovat. Když se povede vyhrát, bude to paráda, každopádně spokojen bych byl i s bodem za remízu,“ zhodnotil ambice Vrchoviny vedoucí mužstva Pavel Bajer.

V tabulce šestá Bystřice přivítá v dnešním zápase na domácím trávníku desáté Okříšky. Bystřičtí ve čtvrteční předehrávce rozdrtili Pacov (4:0) a dokonale tak odčinili předchozí výpadek v Humpolci (0:5).

„Okříšky mají dobrý mančaft. Naposledy porazili 1:0 Moravské Budějovice a budou chtít znovu bodovat, proto očekávám vyrovnané utkání. Naším cílem je ale výhra, i když se potýkáme s množstvím zraněných hráčů. Nastoupit by však již měl Buchta,“ prozradil trenér Bystřice Zdeněk Hovorka.

Vyrovnaný souboj svedli Hovorkovi svěřenci s Okříškami také na podzim. V 7. kole se tehdy oba celky rozešly smírně 2:2. „Uvidíme, s čím na nás soupeř vyrukuje nyní. Domácí prostředí bychom ale měli využít k zisku třech bodů,“ dodal Hovorka.

Petr Štěpánek