NAČERADEC – PELHŘIMOV B 2:8

Pelhřimovu nahrál do karet fakt, že krajský přebor skončil už minulý týden, proto rezervní tým vyšperkoval o hráče základu áčka. Pod Blaník přijeli o postup hrát Liška, L. Máca, Jeřábek, Krtek a Zabloudil.

Utkání se tedy odvíjelo od samého začátku podle očekávaného scénáře. V 5. minutě prodloužil centr Liška a Rumanovský nekompromisní střelou z voleje otevřel skore. Pak se dvakrát blýskl Hovorka. V prvním případě nádherným lobem překonal brankáře Smetanu a vzápětí potrestal proměněním penalty faul na Lišku.

Výše prohry je krutá

„Na tohoto soupeře jsme neměli. Bylo to pro nás smolné utkání, nezasloužili jsme si prohrát tak vysoko, ale čtyři branky byly hodně laciné,“ konstatoval po zápase trenér Načeradce Zdeněk Štěpánek.

I když se jeho svěřenci snažili a podali minimálně výkon hodný okresního přeboru, v prvním poločase to byla hra kočky s myší. Po slalomu přes tři hráče a utěšené střele přidal čtvrtý pelhřimovský úspěch Krtek, pátý nesl podpis Rumanovského kopačky. Teprve pak se trefi l domácí Pavelka, který Zrutského překonal pěknou střelou z trestného kopu.

V tu chvíli už bylo jasné, jak utkání dopadne. V pelhřimovském táboře vládl klid. „Hodně nám pomohla přítomnost hráčů z prvního týmu. Postavili se k utkání skvěle, táhli naši hru. Díky nim jsme byli o poznání lepším týmem než soupeř,“ chválil pendly trenér Spartaku Jiří Cerhan, ale na druhou stranu pochvalná slova měl i pro hráče Načeradce. „Snažili se, byli i fotbaloví. Rozhodně to nebyl špatný soupeř. Blaník má mladé hráče, kteří na mě udělali dojem. Ke cti jim slouží i to, že se nevzdali za žádného stavu.“

Fotbal se líbil

Právě proto se hrálo takřka naplno celých devadesát minut. Ve druhém poločase sice zkompletoval hattrick Krtek a prakticky s konečným hvizdem rozhodčího Ságla přidal osmý pelhřimovský úspěch Hrnčíř, ale zároveň byla lehkovážná hra Pelhřimova trestána.

Domácí se dostali do několika šancí, rezervu Spartaku zrovna dvakrát nepodržel gólman Zrutský. Zbytečnou kličkovanou před pokutovým územím musel řešit za cenu žlutého faulu, Dudek mu nasadil potupné „jesličky“ střelou z hranice šestnáctky. Pokud by se mělo pohlížet jen na tento zápas, nebylo by nejmenších debat. Pelhřimov postupuje zaslouženě. „Soupeři gratuluji, v zápase ukázal, že do vyšší soutěže patří,“ přiznal Zdeněk Štěpánek a dodal: „Postup jsme si prohráli v jiném utkání. Měli jsme porazit Maraton, to byl vyhraný zápas a dnes už by nebylo co řešit.“

Možná za rok

Načeradec tak musí postupové oslavy odložit nejméně na konec příští sezony. Diváci z toho zrovna veselí nebyli, trenér ale nad týmem lámat hůl nechce. Naopak. „I dneska kluci ukázali, že mohou jednou hrát vyšší soutěž. Navíc je tu hodně zdravý kolektiv. Příští rok se o to pokusíme znovu.“

Góly: 30., 71. a 81. (druhý PK) Krtek, 5. a 38. Rumanovský, 21. a 26. (druhý PK) Hovorka, 90. Hrnčíř – 39. Pavelka, 67. Dudek. Rozhodčí: Ságl. ŽK: 4:2. Diváci: 150. Poločas: 1:5.

Načeradec: Smetana – Szabo (31. Michal Špaček), Štěpánek, L. Vítek, M. Bednář – Z. Bednář, Pavelka, Dudek, Marek Špaček – Holý, F. Kaltounek.

Pelhřimov B: Zrutský – L. Máca, Beneš, Heřmánek, P. Nenadál – Hrnčíř, Jeřábek, Hovorka (73. Rysl), Krtek – Liška (46. Kmoch), Rumanovský (66. Zabloudil).

Ostatní výsledky:

Plačkov - Lukavec B 5:0, Mnich - Speřice B 0:2, Jiřice B - Petrovice 1:3, Želiv - Maraton 1:2, V. Chyška - Vyskytná 1:2, Nová Cerekev - AFK Pelhřimov 5:2.